Çarpıcı çıkış: Kılıçdaroğlu Türkiye'de kahraman olma fırsatını kaçırdı

Haber7 yazarı Taha Dağlı, "PKK'ya ne gibi sözler verildiyse..." adlı köşe yazısında İsviçre'de PKK'lıların bastığı CHP Kongresinin ayrıntılarını kaleme aldı. Dağlı yazısında ayrıca, "Kılıçdaroğlu, Barış Pınarı Harekatı çerçevesinde Avrupa'da başkent başkent dolaşıp yabancı basına röportajlar verseydi ve Türkiye'nin haklılığını anlatsaydı Türkiye'de bile kahraman olurdu" ifadelerini kullandı.

Çarpıcı çıkış: Kılıçdaroğlu Türkiye'de kahraman olma fırsatını kaçırdı
Çarpıcı çıkış: Kılıçdaroğlu Türkiye'de kahraman olma fırsatını kaçırdı admin
Bu içerik 284 kez okundu.


İşte Taha Dağlı'nın o yazısı:

PKK CHP'ye bir şeyi hatırlatıyor, "verdiğiniz sözleri tutun" diyor.

Oysa Barış Pınarı sürecinde CHP operasyona koşulsuz tam bir destek vermedi, resmen örtülü olarak ortada durdu. Ama belli ki CHP'nin suskunluğu PKK'ya yetmemiş, artık nasıl sözler aldılarsa, o sözlerin yerine getirilmesini istiyorlar.

Barış Pınarı harekatında dünyanın neredeyse tamamı müthiş bir saldırı gerçekleştirdi, "Türkler Kürtleri katlediyor" diye ortalık ayağa kaldırıldı.

Başkan Erdoğan, Dışişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, gazeteler, televizyonlar, İngilizce başta olmak üzere bir çok yabancı dildeki sosyal medya paylaşımları, TRT World gibi uluslararası yayın yapan medya her ne kadar "Biz asla Kürtleri değil sadece PKK’yı hedef alıyoruz, sivillere asla zarar vermiyoruz" diye her gün açıklama yapsa da karşı tarafın oluşturduğu yalanlarla dolu algıyı değiştiremedi.

Biz ne dersek diyelim, oyunu kuranlar hemen "Erdoğan'ın hükümeti, Erdoğan'ın medyası" diye gerçeklerin üstünü karalayabiliyorlardı.

Böyle bir ortamda CHP devreye girebilirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu pekala Avrupa'da başkent başkent dolaşıp, gerçekleri anlatabilirdi, "Bakın ben Erdoğan'ın bir numaralı muhalifiyim ama Erdoğan bu meselede haklı çünkü sınırımızda bir terör örgütü var ve bizim askerimiz sadece ve sadece o teröristlerle mücadele ediyor" diyebilirdi.

Şehir şehir dolaşmasa da en azından bir iki İngiliz ya da Amerikan gazetesine röportaj verse, PKK ile Kürtler arasındaki farkı anlatsa bile algıyı değiştirebilirdi.

Kılıçdaroğlu daha evvel bir çok kez Avrupa'da başkent başkent dolaştı, İsrail gazetelerine bile Türkiye'yi şikayet eden röportajlar verdi.

Bu kez tam tersini yapsa gerçekleri anlatsa Türkiye'de de kahraman olurdu.

Erdoğan ve AK Parti yıllardır bu tarz saldırıların dik alasına alışık, o yüzden şimdi de bu saldırıların üstesinden tek başına gelebilir.

Ama Kılıçdaroğlu'na Türkiye partisi olma yolunda böyle bir fırsat bir daha gelir mi bilinmez.

İşte bu fırsatı değerlendirmediler.

HDP'yle ittifakı bozmak istememiş olabilirler.

İBB Başkanı İmamoğlu, Fransa'nın Strasburg kentinde PKK'ya destek veren HDP'li belediyelere yönelik hukuki süreçleri eleştirdi, Türkiye'yi hukuk dışı davranmakla suçladı.

Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU
BİYOGRAFİ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önemli gelişme! 905 firma konkordatodan çıktı
Önemli gelişme! 905 firma konkordatodan çıktı
Cezası olanlar dikkat! Köprü cezalarının iadesi için son 5 gün
Cezası olanlar dikkat! Köprü cezalarının iadesi için son 5 gün
mobil onay Betboo giriş