İngiltere Çocuk Öğrenci Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İngiltere’de eğitim almak isteyen 4 – 17 yaş aralığındaki bireylere verilen vize çocuk öğrenci ziyaretçi vizesidir. Bu vize İngiltere Ziyaretçi Vizesi kapsamında alınıyor geçerlilik süresi 6 aydır.

İngiltere Çocuk Öğrenci Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?
İngiltere Çocuk Öğrenci Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Seobaz
Bu içerik 270 kez okundu.

İngiltere’de eğitim almak isteyen 4 – 17 yaş aralığındaki bireylere verilen vize çocuk öğrenci ziyaretçi vizesidir. Bu vize İngiltere Ziyaretçi Vizesi kapsamında alınıyor geçerlilik süresi 6 aydır. Yani 4 – 17 yaş aralığında olan bir birey İngiltere’de özel bir eğitim kurumundan kısa süreliğine bir eğitim alacaksa başvurması gereken vize türü çocuk öğrenci ziyaretçi vizesidir.

Vize başvuru süreci her İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurusunda olduğu gibi bazı genel şartları kapsamaktadır. Bunların başında çocuk başvuru sahibinin bir pasaporta sahip olması gelmektedir. Vize başvurusu için istenilen başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Öğrencinin hangi tarih aralıklarında, hangi kurumda eğitim alacağını gösterir bir belge gerekmektedir. Bu belge kurum tarafından öğrenciye iletilen kabul mektubudur. Öğrencinin İngiltere’de eğitim aldığı süre içerisinde geçimini ailesi sağlayacaktır. Bunun için istenilen her şart aile tarafından yerine getirilmeli ve belgelendirilerek başvuru dosyasına eklenmelidir. Öğrencinin seyahat bilgileri yine dosyada olması gereken belgelerdendir. Öğrencinin velisi veya vasisinin izni olduğunu gösterir bir muvafakat name dosyaya eklenmesi gereken önemli belgelerdendir

İNGİLTERE ÇOCUK ÖĞRENCİ VİZE BAŞVURUSUNDA DİL ŞARTI ARANMAKTA MIDIR?

Çocuk öğrenci vize başvurusunda İngilizce dil şartı iki farklı durumda karşımıza çıkmaktadır. 4 – 16 yaş aralığında olan öğrencilerde dil şartı aranmamaktadır. Ancak 16 yaş ve üzeri öğrencilerde bu aranan bir şarttır. Konsolosluğun uygun gördüğü kurumlardan alınmış olan İngilizce yeterlilik belgeleri 16 yaş ve üzeri öğrencilerin dosyasında mutlaka bulundurulmalıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önemli gelişme! 905 firma konkordatodan çıktı
Önemli gelişme! 905 firma konkordatodan çıktı
Cezası olanlar dikkat! Köprü cezalarının iadesi için son 5 gün
Cezası olanlar dikkat! Köprü cezalarının iadesi için son 5 gün
mobil onay Betboo giriş