Eşinize İngiltere Yerleşim Vizesi Almak İçin Gerekli Gelir

Eşinizi ya da partnerinizi İngiltere'ye yaşatmak için bir miktar para kazanmanız veya yeterli tasarrufunuz olması gerekir. Buna 'finansal gereksinimi karşılama' denir.

Eşinize İngiltere Yerleşim Vizesi Almak İçin Gerekli Gelir
Eşinize İngiltere Yerleşim Vizesi Almak İçin Gerekli Gelir Seobaz
Bu içerik 260 kez okundu.

Eşinizi ya da partnerinizi İngiltere'ye yaşatmak için bir miktar para kazanmanız veya yeterli tasarrufunuz olması gerekir. Buna 'finansal gereksinimi karşılama' denir. Mülteci statüsü ya da insani korumanız varsa, finansal gereklilikleri yerine getirmenize gerek yoktur. Finansal gereklilikleri yerine getirmeniz gerekiyorsa, asgari bir yıllık gelir kazandığınızı kanıtlamanız gerekir (vergi öncesi). Tutar, kim için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunda bulunduğunuza bağlıdır.

Sadece çocuksuz olarak eşinizi yanınıza getirtecekseniz, vergi öncesi yılda en az 18.600 £ gelir elde etmeniz gerekir. Eşiniz çocuklarla birlikte gelecekse, ilk çocuk için 3,800 £ ve sonraki her çocuk için 2,400 £ kazanmanız gerekir. Eşiniz zaten İngiltere'de ise ve çocuklarınızı yanınıza almak istiyorsanız, gelirinizin 18.600 £ artı çocuklarınız için ekstra para olduğunu göstermeniz gerekir.

Gelir Türleri

İstihdam veya serbest meslek kazancı - ancak Birleşik Krallık'ta çalışıyorsanız;

 Emekli aylığı

 Analık, babalık, evlat edinme veya hastalık ücreti

 Kira veya hisse gibi diğer gelirler

Geliriniz ihtiyaç duyduğunuzdan düşükse, finansal gereksinimi karşılamak için nakit tasarruflarını kullanabilirsiniz.

Gelir Hesaplama Örneği

Zeynep, kocasını ve çocuğunu İngiltere'ye getirmek için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunda bulunuyor. Bir eş ve 1 çocuk için finansal gereksinim 22,400 £’dur. Zeynep yılda 15,700 £ kazanıyor - geliri finansal ihtiyacın 6,700 £ altında. Zeynep, gereksinimi karşılamak için tasarruf yapabilir. Gelirinin finansal ihtiyacının altında olduğu her 1 £ için 16.000 £ artı 2.50 £ 'a ihtiyacı var. Fazladan miktar 2,5 x 6,700 £ = 16,750 £. Toplamda, Zeynep’in 16.000 £ + 16.750 £ = 32.750 £ 'a ihtiyacı var.

Eşiniz yurtdışından başvuru yapıyorsa, tasarrufları finansal gereksinime göre hesaplanabilir ancak kazancı elde edilmez. Eşiniz şu anda İngiltere'de çalışıyorsa, kazançları da sayılır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önemli gelişme! 905 firma konkordatodan çıktı
Önemli gelişme! 905 firma konkordatodan çıktı
Cezası olanlar dikkat! Köprü cezalarının iadesi için son 5 gün
Cezası olanlar dikkat! Köprü cezalarının iadesi için son 5 gün
mobil onay Betboo giriş