Başarılı Bir İngiltere Vize Başvurusu İçin İpuçları

Dünyanın en popüler ülkeleri arasında İngiltere, Londra, Manchester ve Liverpool gibi cazip şehirleriyle çoğu Türk’üm seyahat listelerinde oldukça popülerdir.

Başarılı Bir İngiltere Vize Başvurusu İçin İpuçları
Başarılı Bir İngiltere Vize Başvurusu İçin İpuçları Seobaz
Bu içerik 309 kez okundu.

 

Dünyanın en popüler ülkeleri arasında İngiltere, Londra, Manchester ve Liverpool gibi cazip şehirleriyle çoğu Türk’üm seyahat listelerinde oldukça popülerdir. Türk vatandaşlarının ülkeye seyahat etmeden önce İngiltere Vizesi için başvuruda bulunmaları gerekir; Neyse ki, İngiliz Büyükelçiliği'nden İngiltere'ye vize almak oldukça kolaydır. İngiltere vizeleri altı ay boyunca verilebiliyor ve bu da turistlerin ülkeyi yeniden başvuru yapmadan tekrar ziyaret etmelerini sağlıyor. İşte bir İngiltere vize başvurusu için bazı ipuçları.

Başvurunuzu Erken Yapın

Vize başvurunuzu gidiş tarihinden üç ay öncesine kadar yapabilirsiniz. Yeni yıldan birkaç gün öncesi genellikle yoğun bir dönemdir. Bu tarihlerde gitmeyi planlıyorsanız vize başvurusunu olabildiğince erken yaptığınızdan emin olun.

Vize Türünüzü Bilin

Seyahat amacına ve kalış süresine bağlı olarak birkaç çeşit İngiltere Vizesi vardır. Doğru tip vizeyi seçmek çok önemlidir, çünkü bu özel izin altında ülkeyi ziyaret ederken yapılmaması gerekenleri anlamanız çok önemlidir.

Destekleyici Belgeler Hazırlayın

İngiltere vize başvurusu, vize türlerine bağlı olacak destekleyici belgeler gerektirir. Size uygun vizenin türünü öğrendikten sonra, gerekli destekleyici belgeleri kontrol etmeye devam edebilirsiniz.

Ücretini Ödeyin

İngiltere vize ücretleri vize türüne ve konaklama süresine bağlı olarak değişmektedir. Vize başvurusunu verirken, kendinize ve bağımlı eşiniz veya çocuklarınız için yeterli miktarda para ödediğinizden emin olun.

Eğer gidiş tarihiniz yaklaşıyorsa, başvuruyu Priority Visa hizmeti ile gönderebilirsiniz. Bu hizmet, başvuruyu işlem sırasının önüne koyacaktır.

Uçuş Güzergâhını Destekleyici Bir Belge Olarak Gönderin

Uçuş güzergâhı, İngiltere vize başvurusu için şartlardan biridir. Bununla birlikte, Birleşik Krallık Büyükelçiliği, başvurana vize verilene kadar herhangi bir plan onayı almasını önermektedir.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önemli gelişme! 905 firma konkordatodan çıktı
Önemli gelişme! 905 firma konkordatodan çıktı
Cezası olanlar dikkat! Köprü cezalarının iadesi için son 5 gün
Cezası olanlar dikkat! Köprü cezalarının iadesi için son 5 gün
mobil onay Betboo giriş