İngiltere Turist Vizesi Alma Şartları

Genel ziyaretçi vizesi alarak İngiltere’ye gitmek isteyenlerin bir takım şartları taşımaları gerekiyor. Bu şartların yanında gerekli belgelerin eksiksiz olarak bulunması da gerekir.

İngiltere Turist Vizesi Alma Şartları
İngiltere Turist Vizesi Alma Şartları Seobaz
Bu içerik 354 kez okundu.

 Genel ziyaretçi vizesi alarak İngiltere’ye gitmek isteyenlerin bir takım şartları taşımaları gerekiyor. Bu şartların yanında gerekli belgelerin eksiksiz olarak bulunması da gerekir. İngiltere Turist Vizesi sorunsuz şekilde almak isteyenler, banka hesap durumlarından adli sicil durumlarına kadar her şarta uygun olmak zorundadır.

Evrak Ve Bilgi Şartları

 İngiltere gezi vizesi için alınacak olan evraklar her vize için istenen 8 evraktan oluşur. Bu evraklardan farklı olarak ekstra belgeler de istenebilir. Kişiye özel ya da kişinin çalıştığı kuruma özel belgeler süreç içinde talep edilebilir. İngiltere gezisini turistik olarak yapacak kişinin öğrenci olması da ayrı belge ihtiyacı doğurur. Kendi işinin sahipleri olanlar ya da ev hanımları için gereken evraklar da farklılık gösterir. İngiltere Turist Vizesi alırken en fazla dikkat edilecek konuların başında bilgilerin doğru olması yer alır. Yalan bilgi ve beyanlar vizenin reddine neden olur. Yaşanacak ret sonrasında tekrara başvuru durumu da zora girer. Bu bakımdan kesinlikle doğru bilgiler ile başvuru yapmak gerekir.

Orijinal Belgelerin İspatı

 İngiltere genel ziyaretçi vizesi alırken konsolosluk sizden istenen bilgilerin ispatını ister. Bu belgelerin ispatı için de orijinal olmaz zorunlulukları vardır. Bazı belgelerin fotokopileri ve imzalı hali istenir. Tedbir amaçlı bu belgelerin orijinallerinin yanınızda olması sizi sıkıntılı duruma düşmekten kurtarır. Orijinal belgeler konsolosluk tarafından alındığında daha sonra size kargo ile yollanacaktır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önemli gelişme! 905 firma konkordatodan çıktı
Önemli gelişme! 905 firma konkordatodan çıktı
Cezası olanlar dikkat! Köprü cezalarının iadesi için son 5 gün
Cezası olanlar dikkat! Köprü cezalarının iadesi için son 5 gün
mobil onay Betboo giriş