Beceri Temelli Soru Bankası ile zorlukları aş, başarıya ulaş!

Beceri Temelli Soru Bankası kitapları; tamamı beceri temelli yeni nesil sorulardan oluşan testleri, destekleyici dipnotları ve video çözümleri ile öğrencileri hedefine ulaştıracak.

Beceri Temelli Soru Bankası ile zorlukları aş, başarıya ulaş!
Beceri Temelli Soru Bankası ile zorlukları aş, başarıya ulaş! admin
Bu içerik 551 kez okundu.

Tudem’in, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda benimsediği “Beceri Temelli Eğitim Modeli”ne uygun olarak hazırladığı “Beceri Temelli Soru Bankası” kitapları öğrenciler ve eğitimcilerle buluştu.

5, 6, 7 ve 8. sınıflar için; Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler / T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük branşlarında; 8. sınıflar için ayrıca İngilizce branşında hazırlanan Beceri Temelli Soru Bankası kitapları, bilgi, beceri ve yeterliliği ölçen yeni nesil sorulardan oluşuyor.

Öğrenciler, okuduğunu anlama ve yorumlama, akıl yürütme, analitik düşünme, grafik ve tablo yorumlama, veri analizi, problem çözme gibi becerilerini Beceri Temelli Soru Bankası ile geliştiriyor.

Güncel öğretim programlarına uygun olarak hazırlanan kitaplardaki bazı özel nitelikli sorular dipnotlar ve video çözümlerle destekleniyor. Soru numaralarının yanında ikonlarla gösterilen 3 farklı türdeki dipnot, orta zor ve zor soruların çözümünde öğrencilere yol gösteriyor.

Öğrenciler, “öğreten soru” niteliği taşıyan soruların yanındaki kare kodu mobil cihazlarıyla okutarak çözüm videolarını izleyebiliyor, sorunun çözüm yolunu kavrıyor ve benzer sorularda daha az zorlanıyor.

Sınıfında Beceri Temelli Soru Bankası kitaplarını kullanan öğretmenler, kendilerine verilen akıllı dijital asistan AKAS şifresi sayesinde soruları akıllı tahtaya yansıtarak eğitimde teknolojiyi rahatça kullanıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
404 File Not Found

404
File Not Found

�����������褦�Ȥ����ڡ����ϸ��Ĥ���ޤ���Ǥ�����

���Υ��顼�ϡ����ꤷ���ڡ��������Ĥ���ʤ��ä����Ȥ��̣���ޤ���

�ʲ��Τ褦�ʸ������ͤ����ޤ���

  • �����������褦�Ȥ����ե����뤬¸�ߤ��ʤ��ʥե���������ֲս����äƤ���ˡ�
  • URL���ɥ쥹���ְ�äƤ��롣