Trabzon'da koronavirüs vakaları hızla yükseliyor! Denetimler sıklaştı

Türkiye genelinde koronavirüs vakalarında düşüş görülmesine rağmen Trabzon’da pozitif vaka sayısı hızla yükseliyor. Kentte 20’lere kadar gerileyen pozitif vaka sayısı, normalleşme sürecinin ardından 200’ü geçerken, kent genelinde denetimler sıklaştı.

Trabzon'da koronavirüs vakaları hızla yükseliyor! Denetimler sıklaştı
Trabzon'da koronavirüs vakaları hızla yükseliyor! Denetimler sıklaştı
Bu içerik 60 kez okundu.

Trabzon'da koronavirüs vakalarında artış yaşanıyor. 200'den fazla kişinin hastanalerde koronavirüs tedavisi gördüğü öğrenilirken, pandemi hastanelerinde yaşanan yoğunluk üzerine yeni vakalar, ilçe hastanelerine yönlendirilmeye başlandı.

Türkiye genelinde koronavirüs vakalarında düşüş görülmesine rağmen Trabzon'da pozitif vaka sayıları artıyor. Kent genelinde azalmaya başlayan pozitif vakalar 20'lere kadar gerilemişti. Haziran ayına girilmesinin ardından vaka sayısı yeniden artmaya başladı. Kentte pozitif vaka sayıları 200'ü geçti. Günden güne artan yeni vakalar nedeniyle Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Haçkalı Baba Devlet Hastanesi ve Yavuz Selim Kemik Hastalıkları ve Rehabilitasyon Hastanesi doldu. Tespit edilen koronavirüs vakaları ise yakın ilçelerdeki hastanelere yönlendiriliyor.

DENETİMLER SIKLAŞTI

Trabzon'da emniyet ekipleri, koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlere ilişkin denetimlere başlandı. Güvenlik güçleri, kentin işlek cadde ve sokaklarında vatandaşların maske takıp takmadığını ve sosyal mesafe kuralına uyup uymadığını kontrol ediyor. Uzun Sokak'ta denetim yapan polisler, maske takmayan veya maskesini yanlış takan vatandaşları uyarıyor.

POLİSLERE MASKESİZ YAKALANDI

Polislerin maske takmadığı için uyardığı bir kişi, yanında maske olmadığını söyledi. O sırada yoldan geçmekte olan bir vatandaş ise yanında yedek olarak taşıdığı maskeyi diğer vatandaşa verdi. Maskesini veren Adnan Genç, "Vatandaşlık görevi olduğunu düşünüyorum. İnsanlar bana bir şey olmaz diye düşünüyor. Devlet insanların sağlığı için çalışıyor. İnsanların bu kadar vurdumduymaz olmasına hayret ediyorum" dedi.

Trabzon'da koronavirüs vakaları hızla yükseliyor! Denetimler sıklaştıAdnan Genç

"HALKIMIZ KORONAVİRÜS TEDBİRLERİNE DİKKAT ETMELİ"

Trabzon'a şehir dışından geldiğini söyleyen Ayşen Yazıcıoğlu da, "Halkımızın daha tedbirli hareket etmesi gerektiğini düşünüyorum. Maskesiz sokağa çıkılmaması ve dezenfeksiyona dikkat edilmesi gerekiyor. Bunlara dikkat ettiğimiz sürece insanlarla teması az tuttuğumuz sürece sayıların düşeceğine inanıyorum. Sağlık bakanımız da bu konuda gayet iyi bir çalışma yürütüyor. Onun da söylemlerine dikkat edelim" diye konuştu.

Trabzon'da koronavirüs vakaları hızla yükseliyor! Denetimler sıklaştı Ayşen Yazıcıoğlu

"KURALLARA YERİ GELİYOR BEN DE UYMUYORUM"

Trabzon'daki vaka artışlarının vatandaşların kurallara uymadığı için olduğunu söyleyen Gökhan Karahasanoğlu ise, "İnsanlar mecbur kalmadıkça evden çıkmayacak. Bizim insanımız fazla laf dinlemeyen bir insan olduğu için bunlar normal. yaşanacak ve bir şekilde bitecek. Kurallara uyulmuyor, yeri geliyor ben de uymuyorum, yalan söylemeye gerek yok. Kurallara uyan insan sayısı az" dedi.

Trabzon'da koronavirüs vakaları hızla yükseliyor! Denetimler sıklaştıGökhan Karahasanoğlu
Trabzon'da koronavirüs vakaları hızla yükseliyor! Denetimler sıklaştı
Trabzon’da koronavirüs vakaları hızla yükseliyor Denetimler sıklaştı - Son Dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önemli gelişme! 905 firma konkordatodan çıktı
Önemli gelişme! 905 firma konkordatodan çıktı
Cezası olanlar dikkat! Köprü cezalarının iadesi için son 5 gün
Cezası olanlar dikkat! Köprü cezalarının iadesi için son 5 gün
mobil onay