Son Dakika: Sağlık Bakanı Koca, "Okullar açılacak mı?" sorusuna yanıt verdi

Son dakika: Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası basın mensuplarının “Okullar açılacak mı“ sorusuna yanıt verdi. Koca, “Okulların 21 Eylül’de açılmasından yanayız. Muhtemelen kademelendirme tazında olur. Gerektiğinde uzaktan, online, hibrit gibi yöntemler olabilir“ dedi.

Son Dakika: Sağlık Bakanı Koca,
Son Dakika: Sağlık Bakanı Koca,
Bu içerik 21 kez okundu.

Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Koca, son bir buçuk ayda en yüksek vaka oranına ulaşıldığını belirterek virüse karşı bir kez daha önlem çağrısında bulundu. Koca ayrıca basın mensuplarının"Okullar açılacak mı?" sorusuna yanıt verdi.

Koca, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un duyurduğu 21 Eylül tarihinde okulların açılmasından yana olduğunu belirterek "Milli Eğitim Bakanlığımızla birlikte özellikle eğitimle ilgilenen Halk Sağlığı ekibi Bilim Kurulu ile iletişim halinde. 21 Eylül'de okulların temelde açılmasından yana yaklaşım içindeyiz. Kademelendirme tarzında olur muhtemelen" dedi.

"UZAKTAN, ONLİNE, HİBRİT GİBİ KARMA YÖNTEMLER DE OLABİLİR"

Bakan Koca, "Önümüzdeki haftalar Milli Eğitim Bakanlığımızla netleştirerek açıklaması yapılmış olur. Bazı sınıfların bir şekilde eğitime başlaması gerektiğini biliyoruz. Genel anlamda 21'inde eğitiminde temelde başlamanın esas, ama eğer salgındaki seyir farklı seyrederse kademelendirme yöntemiyle bir noktaya gelinmiş olur. Gerektiğinde uzaktan, online, hibrit gibi karma yöntemler de olabilir. Ama biz 21'inde başlaması şeklinde bir yaklaşımı benimsiyoruz." ifadelerini kullandı.

Son Dakika: Sağlık Bakanı Koca, Okullar açılacak mı? sorusuna yanıt verdi
Son Dakika: Türkiye'de 19 Ağustos günü koronavirüs kaynaklı 23 can kaybı, 1303 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: HES uygulamasına riskli alan özelliği getirildi
Son Dakika: Sağlık Bakanı Koca “Okullar açılacak mı“ sorusuna yanıt verdi - Son Dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önemli gelişme! 905 firma konkordatodan çıktı
Önemli gelişme! 905 firma konkordatodan çıktı
Cezası olanlar dikkat! Köprü cezalarının iadesi için son 5 gün
Cezası olanlar dikkat! Köprü cezalarının iadesi için son 5 gün
mobil onay Betboo giriş