İş Elbiseleri İş Güvenliği Kanununda Var Mı?

İşverenler çalışanın vücut bütünlüğünü sağlamak açısından iş güvenliğini en üst düzeyde sağlamak zorundadır.

İş Elbiseleri İş Güvenliği Kanununda Var Mı?
İş Elbiseleri İş Güvenliği Kanununda Var Mı? Ekhaber
Bu içerik 54 kez okundu.

İşverenler çalışanın vücut bütünlüğünü sağlamak açısından iş güvenliğini en üst düzeyde sağlamak zorundadır. İş sağlığı ve güvenliği kanunun 4. Maddesine göre “İşveren çalışanlarla ilgili sağlık ve güvenliğini sağlamakla yükümlü olup bu çerçevede mesleki risklerin önlenmesi eğitim ve bilgi verilmesi dâhil her türlü tedbirin alınması, organizasyonun yapılması, gerekli araç ve gereçlerin sağlanması” gerekmektedir. Çalışanların Hakkı belirtilen kanun maddeleri ile güvence altına alınmıştır. Bu nedenle iş elbiseleri koruyucu bir donanımla hazırlanır.

İş Elbisesi Nasıl Olmalıdır?

Çalışanların iş güvenliğine sağlamak ve sağlığını korumak amacıyla işverenler uygun iş elbisesi temin etmek zorundadır. Kullanılacak elbiseler yapılacak olan mesleğe bağlı olarak değişiklik gösterir. İnşaatta çalışanlar toz tutmayan iş elbisesi giymeli ve kask takmalıdır. Kaynak işçileri ise iş güvenliği açısından gözlerini ışıktan koruyan gözlükler takmalıdır. Herhangi bir gaz ihtimaline karşı koruyucu maskeler kullanılmalıdır. Bunun dışında iyi izole edilmiş eldiven ve tüm vücudu koruyan kaliteli iş elbiseleri kullanmak zorundadır. Her meslek kendi içerisinde bir takım zorlukları barındırır. Fakat gerekli önlemler alındığı takdirde yaşanacak iş kazaları azalır. Her gün yüzlerce işçi iş kazası yaşayarak yararlanabiliyor ya da hayatını kaybediyor. Yapılan istatistikler bu işçilerin güvenlik önlemlerini almadığını gösteriyor. Her türlü kaza ve yaralanmaya karşı profesyonel iş elbisesi kullanmak ve bu ihtimalleri ortadan kaldırmak gerekir.

Firmamızdan Destek Almanın Önemi

Firmamız çalışanların iş güvenliğini en üst düzeyde sağlamak can güvenliğini korumak için birbirinden farklı model de iş elbisesi hazırlayarak sektörde öncü firmalar içerisinde yer alır. Elbise üretiminde kullanılan kaliteli malzemeler sağlık açısından elverişli olduğu gibi iş kazası riskini ortadan kaldırır. Üretimde etkin rol oynayan meslek sahipleri için iş elbisesi, iş tulumu, tişörtü, yazlık kışlık iş elbiseleri ve baskılı iş elbiseleri üretimi gerçekleştiriyoruz. Firmamız sağlıklı ürünlerle ve kaliteli bir hizmet anlayışı ile müşteri memnuniyetine büyük önem veriyor. İşçinin performansını yükselten ve onu en iyi şekilde koruyan iş elbiseleri üretimi ile Türkiye'nin en iyi firmaları içerisinde yer alıyoruz. Buradan https://www.mybtekstil.com/is-elbiseleri iş elbiseleri konusunda yardım alabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
En çok top kaybettiği maçı oynayan Güven Yalçın, Beşiktaş taraftarından tepki gördü
En çok top kaybettiği maçı oynayan Güven Yalçın, Beşiktaş taraftarından tepki gördü
ÜNLÜ GENÇ İŞ ADAMI ZEYNEL DEDE: KURUCUSU OLDUĞU GOLD STAMP AJANS MEDYA’ NIN SEKTÖRDE Kİ HEDEFLERİYLE DİKKAT ÇEKTİ
ÜNLÜ GENÇ İŞ ADAMI ZEYNEL DEDE: KURUCUSU OLDUĞU GOLD STAMP AJANS MEDYA’ NIN SEKTÖRDE Kİ HEDEFLERİYLE DİKKAT ÇEKTİ
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.