Şenol Güneş: "2021'de kötülükleri şutlayın"

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, '2021 yılında iki zorlu mücadelede ülkemizi temsil edeceğiz. Hem Dünya Kupası'na katılmak hem de ertelenen EURO 2020 finallerinde iyi sonuçlar almak için tüm gücümüzle çalışacağız' dedi.

Şenol Güneş:
Şenol Güneş:
Bu içerik 565 kez okundu.
A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, 2021 yılının umut ve başarı getirmesi temennisinde bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonunun internet sitesinde açıklamalarına yer verilen deneyimli teknik adam, "Pandeminin gölgesinde geçirdiğimiz bir yılı geride bırakıyoruz. 2020, insanlığın büyük sıkıntılarla boğuştuğu, sıra dışı bir yıl oldu. Çok önemli kayıplar yaşadık. Kaybettiklerimize bir kez daha Allah'tan rahmet, kederli ailelere ve milletimize başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.

Yeni yılda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını gündeminden uzaklaşılmasını dileyen Şenol Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"2020, bizim için 'şampiyona' yılı olacaktı ama pandemi futbolun sürekliliğine de maalesef büyük darbe vurdu. Liglere verilen aralar; sporcuların, teknik adamların ve kulüplerin yeni sürece hazırlıksız yakalanmaları, herkesi olduğu gibi bizleri de olumsuz etkiledi. Yeni normale alışmaya çalışırken zaman zaman istemediğimiz durumlarla karşılaştık. En büyük dileğimiz yaşadığımız bu süreçten çıkarttığımız sonuçlarla, doğru ve sağlıklı planlama yaparak önümüzdeki dönemi hedeflediğimiz başarılarla geçirmektir. 2021 yılında iki zorlu mücadelede ülkemizi temsil edeceğiz. Hem Dünya Kupası'na katılmak hem de ertelenen EURO 2020 finallerinde iyi sonuçlar almak için tüm gücümüzle çalışacağız."

2021'de daha iyi bir milli takım izlettirmeyi hedeflediklerini vurgulayan 68 yaşındaki teknik adam, şunları kaydetti:

"Futbolumuzda mutlaka hayata geçirmemiz gereken sevgi, saygı ve güven ortamı, milletçe hedeflerimize ulaşma konusunda en büyük gücümüz olacaktır. Cesaret, inanç ve çaba ile arzu ettiğimiz her şeye kavuşacağımıza inanıyorum. Gelişime açık, öz güvenli, mental olarak güçlü, ilişkileri iyi, tamamının aynı duyguları paylaştığı, sempatik, iyi niyetli, yetenekli bir oyuncu grubuna sahibiz. 'Bizim Çocuklar' sloganıyla kucakladığımız bu takım, sağduyulu insanlarımızın yüreğinde çoktan yer etti. Oyunumuzla, alacağımız sonuçlarla dünya futbolunda bir yerimiz olması adına hep daha iyisini hedefliyoruz. Yolumuzdan asla dönmeyeceğimizin ve kendimize inandığımızın bilinmesini istiyor, halkımızın da bize güvenmesini bekliyoruz."

Herkesi milli takımın etrafında birleşmeye davet eden Şenol Güneş, şu ifadeleri kullandı:

"2021'in, hayallerimizin gerçekleşmesi yolunda bizlere umut ve başarı getirmesini istiyorum. Güneş ve yıldızlar gibi hayalleriniz her zaman parlamaya devam etsin. Nerede yaşam varsa, orada umut da vardır. Yeni yılda tüm umutlarınız gerçekleşsin ve yüzünüzden gülmek eksik olmasın. Yeni yıl, geleceğin ilk adımıdır, adımlarınız sizi mutluluğa götürsün. Kötülükleri şutlayın, iyiliklere kucak açın. Bu vesileyle, geride bıraktığımız dönemin kötü izlerinin bir an önce silinmesi dileğiyle milletimizin yeni yılını kutluyor, 2021'in insanlığa ve ülkemize sağlık, başarı, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum."

Şenol Güneş: '2021'de kötülükleri şutlayın'
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor