CHP'de Aylin Nazlıaka sürprizi: Geldi en öne oturdu!

CHP'den ihraç edilen Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Meclis'te Grup toplantı salonuna giderek en ön sıraya oturup CHP liderine dinledi.

CHP'de Aylin Nazlıaka sürprizi: Geldi en öne oturdu!
CHP'de Aylin Nazlıaka sürprizi: Geldi en öne oturdu!
Bu içerik 436 kez okundu.

RADİKAL- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı grup toplantısı öncesinde Aylin Nazlıaka sürprizi yaşandı. Hürriyet'ten Rifat Başaran'ın haberine göre partiden ihraç edilen CHP eski Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka grup salonunda en öne oturup CHP liderini dinledi. Nazlıaka'nın yaptığı bu hareket salonda şaşkınlıkla karşılandı. Bir grup milletvekili Aylin Nazlıaka'yı alkışlarken, bazıları da sessizce izledi. 

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Brüksel saldırısı açıklaması

Nazlıaka'nın salona gelişi sırasında ise bazı partililer duruma tepki gösterdi. İzleyiciler arasında yer alan 20. Dönem Sivas Milletvekili Mahmut Işık, Nazlıaka'nın toplantıya giremeyeceğini belirterek, "YDK kararına göre gruba giremez" dedi.

"Genel Başkan izin verse de mi giremez?" sorusu üzerine Işık, "Giremez. O zaman Genel Başkan da suç işliyor demektir. 3 ay da bunu konuşturacaklar. Böyle bir şey olabilir mi? Ben genel başkanın bilgisi olduğunu düşünmüyorum." değerlendirmesinde bulundu.Işık, Kılıçdaroğlu'nun grup salonuna gelişi sırasında da tepkisini sürdürdü. Ayağa kalkarak, Nazlıaka'nın salona giremeyeceğini dile getiren Işık, ardından da grubu terk etti. Işık, salon dışında da tepkisini sürdürdü.

NAZLIAKA: SADECE İZLEMEYE GELDİM

Öte yandan gazetecilerin soru yönettiği Nazlıaka ise "Demeç vermeyeceğim, bugün sadece izlemeye geldim" diye konuştu. Nazlıaka'nın Kılıçdaroğlu'nun bilgisi dahilinde grubu izlediği ifade edildi ancak bu iddia parti yetkilileri tarafından doğrulanmadı.


Bahçeli: Fırsat karşımızda, öncelik HDP'lileri dokunulmazlığı olmalı


CHP Aylin Nazlıaka CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Politika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor