Boşanma Avukatı Uzmanlığı

Evlilik sürecinin bitimi hem kadın hem erkek için yıpratıcı ve zorlu bir süreç olmaktadır.

Boşanma Avukatı Uzmanlığı
Boşanma Avukatı Uzmanlığı Seobaz
Bu içerik 41 kez okundu.

Evlilik sürecinin bitimi hem kadın hem erkek için yıpratıcı ve zorlu bir süreç olmaktadır. Bu süreç içerisinde boşanacak olan kişilerin profesyonel bir hukuki yardım almaları en doğru olandır. Böylece bu süreç biraz daha kolay bir hale gelir. Her ne kadar Türkiye mevzuatında boşanma avukattı adı altında bir mesleki uzmanlık alanı bulunmaz. Halk arasında bu boşanma duruşmalara katılan ve duruşmaların takibini sağlayan avukatlara boşanma avukatı denilmesi yaygın olarak karşılaşılan durumdur.

Mevcut olan hukuk sistemine göre hiçbir boşanma davası sebepsiz olarak açılamaz. Bu şekilde açılan davaların tümü reddedilmektedir. Bu süreçte en kolay şekilde tamamlanabilmesi için siz de Ceyhun Güvel adresini ziyaret ederek kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Boşanma Davası Ne Kadar Sürer?

Boşanacak olan çiftlerin, evli bulundukları süre içerisinde ne gibi durumlar yaşandığı Mersin boşanma avukatı tarafından dikkatle dinlenir. Avukat dikkatli bir şekilde dinledikten sonra boşanmaya sebep teşkil edebilecek olan olguları seçer ve dava hazırlıklarına başlar. Bu sürecin bu kadar detaylı olarak yürümesinin sebebi hukuk sistemimizdir.

Her davanın olduğu gibi bu boşanma davalarının da ciddi bir hazırlık süreci vardır. Öncelikle bilinmesi gereken davanın ne kadar uzun süreceğini belirleyen faktörlerden bir tanesi davaya hazırlık sürecidir. Boşanmaya sebep olarak gösterilen olgular yeterince iyi bir şekilde delillendirilmiş ve ispat edilmişse mahkeme sürecinin çok daha kısa sürmesi kuvvetle muhtemeldir.

Ancak yine belirtmek gerekir ki ülkemizde çekişmeli bir boşanma davası genel olarak 1-2 yıl aralığında sürer. Siz de boşanma avukatı Mersin gibi bir arayış içerisinde iseniz Ceyhun Güvel adresini ziyaret edebilir ve hizmet alabilirsiniz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
En çok top kaybettiği maçı oynayan Güven Yalçın, Beşiktaş taraftarından tepki gördü
En çok top kaybettiği maçı oynayan Güven Yalçın, Beşiktaş taraftarından tepki gördü
ÜNLÜ GENÇ İŞ ADAMI ZEYNEL DEDE: KURUCUSU OLDUĞU GOLD STAMP AJANS MEDYA’ NIN SEKTÖRDE Kİ HEDEFLERİYLE DİKKAT ÇEKTİ
ÜNLÜ GENÇ İŞ ADAMI ZEYNEL DEDE: KURUCUSU OLDUĞU GOLD STAMP AJANS MEDYA’ NIN SEKTÖRDE Kİ HEDEFLERİYLE DİKKAT ÇEKTİ
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx