Selde yıkılan binada olan Senanurun son mesajı: Abi çok korkuyorum,...

Kastamonu Bozkurt'ta yaşanan selde, Ezine Çayı'nın kenarındaki 8 katlı Ölçer Apartmanı çökmüştü. Apartmanda yaşayan Senanur Kuş'un yürek yakan konuşmaları ortaya çıktı. Son mesajında abisinden helallik isteyen Senanur Kuş, 'Abi çok korkuyorum, bina çöküyor' demiş. İşte sel felaketi sırasında yaşanan...

Selde yıkılan binada olan Senanurun son mesajı: Abi çok korkuyorum,...
Selde yıkılan binada olan Senanurun son mesajı: Abi çok korkuyorum,...
Bu içerik 523 kez okundu.

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesini vuran selde Ezine Çayı'nın kenarındaki 8 katlı Ölçer Apartmanı da yıkılmıştı. Yıkılmadan hemen önce binanın 5'in katında oturan Senanur Kuş'un (21) ağabeyi ile yazışmaları ortaya çıktı. Genç kız İstanbul'da bulunan abi Mert Kuş ile mesajlaşması 5,30 saat sürdü. Çok korktuğunu dile getiren Senanur, abisi Mert'ten yardım isterken binanın temelinin su dolduğu bilgisini verdi. Senanur, abisinden helallik isterken son mesajı da 'bina çöküyor' oldu. Anne Şengül Kuş, ise tahliye kolaylaştırmak için 11 kişiyi bir araya getirdi. Oğlu ile son görüşmesinde" Oğlum seni çok seviyorum. Hakkını helal et " dedi. Sabah'ın haberi...

611a13fd66a97cd6fbfb639f

Türkiye'yi gözyaşına boğan sel felaketinin ardından bölgede yaralar sarılmaya başlandı. Ezine Çayı'nın kenarına 3 yıl önce inşa edilen ve selde yıkılan 8 katlı Ölçer Apartmanı enkazında AFAD, UMKE, Jandarma Arama Kurtarma, Polis Arama Kurtarma ekiplerince 19 kişinin arama çalışmaları yürütülürken, sel sırasında apartmanda olanların yakınlarının endişeli bekleyişi sürüyor.

611a1404ae298bf703eac46f

İstanbul'da yaşayan Şengül Kuş ablasının kızı Reyhan Özdoğan ile 2 yıl önce memleketleri Kastamonu Bozkurt İlçesi'nde tatillerini değerlendirebilecekleri bir daire almaya karar verdiler. Kuş ve Özdoğan ailesi Bozkurt'a gelerek Ezine Çayı'nın yanında bulunan 1 yıl önce yapılmış Ölçer Apartmanından 2 daire satın aldı.

Kurban Bayramı öncesi Şengül Kuş, kızı Senanur Kuş ile birlikte tatil için memleketleri Kastamonu'nun Bozkurt ilçesine geldi. Ezine Çayı'nın yanındaki Ölçer Apartmanı'nda bulunan evlerine yerleşti.

611a140b66a97cd669197fb2

TAHLİYE KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN 11 KİŞİYİ BİR ARAYA GETİRDİ

11 Ağustos günü yağmurun şiddeti artırması üzerine zabıta ekiplerinin 'araçlarınızı çekin sel geliyor' anonsu ile birlikte Reyhan Özdoğan ve Arzu Yücel apartmanlarının önünde bulunan araçlarını alarak sokağın üst kısmana çekti. Ezine Çayından taşmasıyla birlikte Reyhan Özdoğan ve Arzu Yücel, Ölçer Apartmanını etrafı sel suları ile dolmasından dolayı giriş yapamadı.

611a1419ae298bf654e32b6d

Apartmanda bulunan Şengül Kuş, sel sularının artması üzerine karar alarak torunlarım dediği Reyhan Özdoğan'ın 7 yaşındaki ikizleri Ayşe Miray Özdoğan, Kerem Ali Özdoğan, Arzu Yücel'in 12 yaşındaki ikizleri İclal Yücel, Ecrin Yücel, babaanneleri Ayşe Remziye Yücel dedeleri Nadir Yücel, Emine Genç oğlu Eymen Genç ve bir bebeği ile birlikte 5. katta bulunan evine topladı. Bu şekilde yardıma gelecek olan kişilerin daha hızlı tahliye işlemi gerçekleştirebileceğini düşündü.

611a142366a97cd6687d60b7

"HAKKINI HELAL ET KARDEŞ"

Senanur Kuş'un cep telefonundan İstanbul'da bulunan abisi Mert Kuş'a sel felaketini haber vererek fotoğraflar gönderdi. 21 yaşındaki Senanur'un abine attığı mesajlar ise yürekleri parçaladı.


Senanur ve abi Mert 13,00'da başlayan mesajlaşma binanın çökme saati 17.38'e kadar devam etti. Senanur, 5,30 saatlik süreçte abisi Mert'e olup bitenler hakkında mesajlar atarken çok korktuğunu belirterek yardım çağrısında bulunuyor. Senanur'un son mesajı ise bina çöküyor oldu.

611a142cae298bf701e28d34

Senanur, abisi Mert ile aralarında geçen mesajlarda "Hakkını helal et kardeş. Abi yol yok. 2 saattir aynı azalma yok. Abi hiçbir değişiklik yok. Su ne azaldı ne arttı. 3 saat oldu. Dua et. Daha çok arabalar dereler taştı.

2 dakika ile Reyhan ablam arabasını çekti." Mesajlarına karşılık olarak abisi Mert Kuş, İstanbul'dan harekete geçerek bütün kurumları tek tek arayarak Bozkurt'ta bulunan evin konumu ve evde bulunan kişi sayısı verdi.

611a143466a97cd6fc52c4d4

SON MESAJI, "BİNA ÇÖKÜYOR"

Mert Kuş kardeşi ile mesajlara devam ederek korkmaları konusunda temkinlerde bulundu. Senanur mesajların devam ederek, "Mert su seviyesi çok yükseldi. Durum Çok kötü. Mert yardım çağır. Çok korkuyorum. İtfaiyeyi ara. Abi korkuyorum sinirlerim bozuldu. Mert çok kötü. Evin temeli yok. Mert su evin temelinde dua et. Bina çöküyor.

611a143aae298bf703eac471kastamonu bozkurt ezineçayı senanurkuş ölçerapartmanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor