DJ Alpaslan Duman : Pandeminin yaraları müzikle sarılabilir

Ülkemizde müzik listelerini yapmış olduğu başarılı çalışmalar ile kasıp kavuran DJ Alpaslan Duman bu anlamda faaliyet yürütürken toplumun sanatsal yönünün gelişmesi için de çaba sarf ediyor.

DJ Alpaslan Duman : Pandeminin yaraları müzikle sarılabilir
DJ Alpaslan Duman : Pandeminin yaraları müzikle sarılabilir Ekhaber
Bu içerik 1341 kez okundu.

Ülkemizde müzik listelerini yapmış olduğu başarılı çalışmalar ile kasıp kavuran DJ  Alpaslan Duman bu anlamda faaliyet yürütürken toplumun sanatsal yönünün gelişmesi için de çaba sarf ediyor. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlayan DJ Alpaslan Duman , Üniversite eğitimi için de Fırat ve İnönü Üniversitelerinde eğitimini tamamlamış bulunuyor. Duman, özellikle pandemi sürecinde bireylerin sokağa çıkma yasakları nedeniyle psikolojik açıdan oldukça zorlandığını ifade ederken sosyalleşmek için müziğin en etkili yol olduğunu ifade ediyor. ‘’Müzük stres atmak, sosyalleşmek ve hayata anlam kazandırmak için biçilmiş bir kaftan. Hakikaten ruhun gıdası. Bu anlamda pandemi sürecini sıkıntısız atlattı isem bunu müziğe olan tutkuma borçluyum.’’ İfadelerini kullanıyor.

DJ Alpaslan Duman farklı kültürleri de bir araya getiriyor

Suudi Arabistan Tebük doğumlu olan DJ Alpaslan Duman kültürel kodları da birleştirmeyi biliyor. 2020 yılında çıkardığı ‘’Özgür Uçmalıyız’’ albümü ile hem ülkemizde hem de dünyada en çok dinlenen parçaların müsebbibi olarak takdir topluyor. Spotify, Deezer, iTunes gibi platformlarda binlerce kez dinlenen şarkıları Türk müzik kültürüne yeni bir anlayış kazandırıyor. Sanatçı muhteşem eserleri ile hem en nezih mekanların hem de bireylerin evlerine misafir oluyor. Özellikle pandemi sürecinde verimli bir çalışma dönemi geçirdiğini belirten DJ Duman, ‘’ Evden çıkmamak kendime bir yolculuk yapmam için vesile oldu. Bu sayede de yeni sanat eserleri ortaya çıktı.’’ Diyerek süreci özetliyor.

Dj Alpaslan Duman Album List:

https://www.instagram.com/alpaslan_duman

Spotify music: https://open.spotify.com/album/2vsiCrOspnpW3oRNa6EWab

Apple Music:  https://music.apple.com/us/artist/dj-alpaslan-duman/1539326359

Deezer Music: https://www.deezer.com/en/artist/112746882

dj alpaslan duman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣