İbrahim Kızılkaya BMS Türkiye’nin Hukuk ve Uyum Kıdemli Müdürü oldu

Dünya genelinde yenilikçi ilaçları geliştirerek pazara sunan lider biyofarma şirketi Bristol Myers Squibb (BMS) Türkiye’nin Hukuk ve Uyum Kıdemli Müdürü görevine İbrahim Kızılkaya atanarak BMS Türkiye’nin yönetim ekibine katıldı.

İbrahim Kızılkaya BMS Türkiye’nin Hukuk ve Uyum Kıdemli Müdürü oldu
İbrahim Kızılkaya BMS Türkiye’nin Hukuk ve Uyum Kıdemli Müdürü oldu Ekhaber
Bu içerik 500 kez okundu.

Yenilikçi ilaçları keşfetmeyi, geliştirmeyi, sunmayı misyon edinen ve bilimsel gelişmelere öncülük ederek lider biyofarma şirketi olma hedefiyle çalışmalarını sürdüren BMS’in Türkiye ekibi kadrosunu deneyimli isimlerle güçlendirmeye devam ediyor.  Son olarak, hukuk ve uyum alanında 15 yılı aşkın deneyime sahip olan İbrahim Kızılkaya, BMS Türkiye’nin Hukuk ve Uyum Kıdemli Müdürü pozisyonuna atanarak, BMS Türkiye’nin yönetim ekibine dahil oldu.

 

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan İbrahim Kızılkaya, yüksek lisans eğitimini London Metropolitan Üniversitesi’nde Uluslararası Hukuk alanında tamamladı. Türkiye’ye dönmesinin ardından çeşitli uluslararası hukuk bürolarında deneyim kazanan Kızılkaya, 2012 yılında Danone & Nutricia’da Hukuk İşleri Müdürü olarak çalışmaya başladı. Danone & Nutricia’daki deneyiminin ardından 2018 yılında Bausch Health Companies’de Türkiye, Orta Doğu, Afrika ve İsrail’den Sorumlu Hukuk ve Uyum Sorumlusu, sonrasında ise yaklaşık bir sene kadar geçici görevle Türkiye, Orta Doğu, Afrika ve İsrail’den Sorumlu Hukuk ve Uyum Lideri olarak görev alan Kızılkaya, son olarak Acino’da Türkiye Hukuk ve Uyum Lideri ve Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan sorumlu hukuk müşaviri olarak kariyerini sürdürüyordu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor