​Kenar Koruma Bariyeri

Hayatımızda birçok şey, eskiye oranla önemli derecede değişti. Teknolojik gelişmeler, hayatın her alanında bizlere çok şey kattı. Güvenlik alanında da yaşanan gelişmeler, hem hayatı kolaylaştırıcı hem de etkili şekilde güvenlik sağlayıcı özellikte.

​Kenar Koruma Bariyeri
​Kenar Koruma Bariyeri admin
Bu içerik 269 kez okundu.

 

 

Hayatımızda birçok şey, eskiye oranla önemli derecede değişti. Teknolojik gelişmeler, hayatın her alanında bizlere çok şey kattı. Güvenlik alanında da yaşanan gelişmeler, hem hayatı kolaylaştırıcı hem de etkili şekilde güvenlik sağlayıcı özellikte. Daha çok inşaat projelerinde ihtiyaç duyulan güvenlik çözümlerinin kapsamı, maddi manevi tasarruf sağlayacak şekilde genişledi. Kenar koruma bariyeri olarak kullanılan sistem, yeni nesil güvenlik ağı çerçevesinde projelerin doğru yönetilmesine en büyük katkıyı sağladı. Tehlikeli çalışma alanlarında can ve mal güvenliği her zaman ön pala çıkar. Bunun için eskiden beri alınabilecek önlemler mevcuttu ancak yeni geliştirilen sistemler zaman, iş gücü ve maddi açıdan büyük tasarruf sağlayacak özellikte. Profesyonel bir firma tarafından standartlara uygun şekilde üretilen kenar koruma sistemleri ile istenilen alanda güvenlik sağlarken aynı zamanda iş gücü ve maddiyattan tasarruf etmek mümkün olmaktadır.

 

Yüksekte çalışan insanların can güvenliğini sağlamak önemli bir konudur. İş sağlığı ve güvenliği konusu, artık üniversitelerde de bir bölüm olarak okutuluyor. Bu bağlamda yüksek alanda çalışma konusunda çeşitli kriterler belirlenmiş ve projeler sırasında da uyulması zorunlu tutulmuştur. İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’na göre kenar koruma bariyeri, çalışanların yüksekten düşmesini korumak amacıyla tasarlanıp üretilmiştir. Kaliteli malzemeyle imalatı yapılan kenar koruma bariyerleri, projelerin tipine ve iş türüne uygun olmalıdır. Sistem, farklı kullanım amaçlarına yönelik olarak üretilmiştir.

 

Kenar Koruma Sistemleri Kullanım Alanları

 

Kenar koruma sistemleri kullanım alanları, inşaat projeleri başta olmak üzere farklı alanlarda da kullanılabilir özelliktedir. Asansör boşluklarından kazı alanlarına, pencere kenarlarından cam kenarlarına kadar birçok alanda kenar koruma sistemleri kullanılır. Kullanım alanına göre farklı sınıflara ayrılan kenar koruma sistemleri, günümüzün en ekonomik ve etkili güvenlik sistemleridir. En önemli özelliği, kurulumunun kolay olmasıdır. İhtiyaç haline kolayca montajı yapılabilir sonrasında da aynı kolaylıkla geri sökülebilir. Kenar koruma bariyeri temelce can güvenliği sağlamak için kullanılır. Ancak işlevleri sadece can güvenliğini sağlamaya yönelik değildir, uygulama alanlarında eşyaların yüksekten düşmesini de önler. Bu sayede iş veren bir yandan personelinin güvenliğini sağlarken diğer yandan da maddi değeri yüksek olan inşaat malzemelerini korumuş olur.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
404 File Not Found

404
File Not Found

褦ȤڡϸĤޤǤ

Υ顼ϡꤷڡĤʤäȤ̣ޤ

ʲΤ褦ʸͤޤ

  • 褦Ȥե뤬¸ߤʤʥեֲսäƤˡ
  • URLɥ쥹ְäƤ롣