Sporun Parlayan Yıldızı İlker Aydilek

İlker Aydilek, ülkemizde paten sporunu yapan önemli kişilerden birisidir. 13.10.1994 doğumlu olan sporcu paten sporunun ülkemizde gelişmesine de katkı sağlıyor.

Sporun Parlayan Yıldızı İlker Aydilek
Sporun Parlayan Yıldızı İlker Aydilek admin
Bu içerik 380 kez okundu.

İlker Aydilek, ülkemizde paten sporunu yapan önemli kişilerden birisidir. 13.10.1994 doğumlu olan sporcu paten sporunun ülkemizde gelişmesine de katkı sağlıyor. Futbol ve güreş sayesinde ilk olarak 7 yaşında spor ile tanışmıştır. Sonrasında ise 10 yaşında akrobasi paten ile tanışarak bu alana yönelmiştir. Patenin kendisine çok fazla heyecan verdiğini fark ettikten sonra 3 senelik bir gelişim süreci sonrasında profesyonel olmaya başlamıştır.

Türkiye içinde yarışmalara katılmıştır. Büyük kurumsal firmaların gösterilerinde yer almıştır. Aynı zamanda kendisine TV programlarında da yer bulmuştur. Forum İstanbul Extreme Fest yarışmasında 2016 Türkiye paten şampiyonu olmayı başarmıştır. Daha öncesinde ise Yetenek Sizsiniz isimli ünlü yarışma programında iki kez finale kadar çıkmıştır.

Paten sporunun önde gelen isimlerinden birisi olan İlker Aydilek, yurtiçinde katıldığı yarışmaların yanı sıra şahsi olarak yurtdışında da yarışmalara katılmıştır. Yani ülkemizi yurtdışında temsil etmiştir. Antalya’daki dünyaca ünlü otellerde gösteriler sunmuştur. Bunların yanı sıra Türkiye’nin neredeyse her ilinde programlar yaptığını söylemek mümkündür.

Farklı yerlerde açtığı kaykay pistleri ile Türk gençlerini bu sporlara kazandırdı. Yeni sporcuların yetişmesine katkıda bulundu. Bunların yanı sıra 2016 yılında Martin Valen ve Modayı Tıkla markalarının reklam yüzü oldu. Kariyerine devam eden sporcu aktif olarak paten kayıyor. Şu anda kariyerinde ülkemizi yurtdışında temsil etmek için yarışmalara katılmak istiyor.

İlker Aydilek Instagram Hesabı:

https://www.instagram.com/ilkeraydilekk/

Videoları:

https://www.instagram.com/p/BGEeulsmR_a/?utm_medium=copy_link

https://www.instagram.com/p/BbunXj6HFog/?utm_medium=copy_link

https://www.instagram.com/reel/CTfeUBLjON2/

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
404 File Not Found

404
File Not Found

�����������褦�Ȥ����ڡ����ϸ��Ĥ���ޤ���Ǥ�����

���Υ��顼�ϡ����ꤷ���ڡ��������Ĥ���ʤ��ä����Ȥ��̣���ޤ���

�ʲ��Τ褦�ʸ������ͤ����ޤ���

  • �����������褦�Ȥ����ե����뤬¸�ߤ��ʤ��ʥե���������ֲս����äƤ���ˡ�
  • URL���ɥ쥹���ְ�äƤ��롣