MNG Kargo’nun otizmli çalışanları işbaşı yaptı

Otizmli gençlerin mesleki becerilerinin geliştirilerek topluma kazandırılması adına sorumluluk üstlenen MNG Kargo’nun, Tohum Otizm Vakfı iş birliğiyle hayata geçirdiği program kapsamında ilk etapta 3 otizmli genç işbaşı yaptı.

MNG Kargo’nun otizmli çalışanları işbaşı yaptı
MNG Kargo’nun otizmli çalışanları işbaşı yaptı Ekhaber
Bu içerik 379 kez okundu.

Kargo sektöründe ilklerin yaratıcısı MNG Kargo, sektöründe ve iş dünyasında örnek oluşturacak bir projeye daha imza atarak, Tohum Otizm Vakfı ile bir istihdam programı hayata geçirdi. Otizmli gençlerin mesleki becerilerinin geliştirilerek topluma kazandırılmasını amaçlayan program kapsamında ilk etapta 3 otizmli genç, öncelikle süpervizörleri eşliğinde İnsan Kaynakları, Genel Muhasebe ve Müşteri Deneyimi birimlerinde Destek Elemanı olarak görev yapmaya başladı. Gelişimleri doğrultusunda ise yıl içerisinde farklı birimlerde de görev yapmaları planlanıyor.

 

Amaç, daha fazla otizmli bireyi istihdam etmek…

 

Doğru yöntemlerle eğitim alan otizmli bireylerin iş hayatında aktif olarak rol almalarını sağlamayı amaçlayan programın iş çevrelerinde olumlu bir örnek oluşturmasını umduklarını belirten MNG Kargo İnsan Kaynakları, Hukuk ve Regülasyon Genel Müdür Yardımcısı Seda Kaplan ERDOĞAN “Tohum Otizm Vakfı’nın iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz bu programla ilk etapta otizmli üç genç arkadaşımızı kadromuza katmaktan dolayı heyecanlı ve mutluyuz. Sektörümüzde ve tüm iş çevrelerinde örnek alınacak bir programı hayata geçirdiğimize inanıyoruz. Otizmli bireylerin uygun koşullar sağlandığında işyerlerinde istihdam edilebileceğinin görülmesini ve bu desteği veren şirket sayısının artmasını istiyoruz. Dileğimiz, daha fazla otizmli bireyi iş hayatına kazandırmak ve yaşamlarında anlamlı bir fark oluşmasına katkı sağlamak…” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor