Türkiye'de Oltayla Kılıç Balığı Rekoru Suat Yiğit’in

En fazla balık overall kategorisi birincisi olan Orki Team herkesi şok etmeyi başardı.

Türkiye'de Oltayla Kılıç Balığı Rekoru Suat Yiğit’in
Türkiye'de Oltayla Kılıç Balığı Rekoru Suat Yiğit’in Ekhaber
Bu içerik 465 kez okundu.

En fazla balık overall kategorisi birincisi olan Orki Team herkesi şok etmeyi başardı. Suat Yiğit’in başında olduğu ve Yasin Cinkaya, Tayfun Çetinbay ve A. Oğuzhan Durmaz’dan oluşan Orki Team ekibi yarışmanın ilk gününde herkesi hayretler içerisinde bıraktır. Tam 74,5 kilogram ağırlığında olan ve kılıç dahil 272 santimetre boyutunda, 89 cm çapında kılıçbalığı ile birlikte 745 puan alarak Turnuvada zirveye gelmiştir. Ekip aynı zamanda geçtiğimiz yıllarda da 55 kilo 200 gram mavikanat orkinos yakalamışlardır.

Sut Yiğit yıllardır denizle iç içe çalışmalarıyla birlikte hayranlarını memnun ediyor. Özellikle denizle çalışmaları konusunda her sene üstüne katarak ilerlemeleri sayesinde de birçok insanı bu spora özendirmeyi de başarmıştır. Son derece önemli bir iş yapan ve ülkemizde de büyük bir yere sahip olan açık deniz sportif balık avı turnuvalarında Suat Yiğit ismi her zaman en tepede yer almaya devam ediyor.

Tuna Masters serisinin ilk ayağı olan ve Avrupa üzerinde de Türkiye’de de oldukça ilgi çeken Tuna Masters Teos ilklere imza atarak bu seneyi tamamladı. 74,5 kilo ağırlığındaki kılıçbalığının etkisinden henüz kimse çıkmış değil. Orki Team ekibi ve Suat Yiğit’in üstün başarısıyla birlikte dikkatleri üzerine çekerek bu anlamda iyi bir işe imza atmışalardır. Ayrıca Sut Bey kendis şahsi YouTube hesabı üzerinden de denizlerle ve balıklarla ilgili olan kişileri bilgilendirmeye devam ediyor.

Instagram adresi: https://www.instagram.com/suatyigittt/

Suat Yiğit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor