GEDİK YATIRIM’DA YÖNETİM KURULU BAŞKANI DEĞİŞİKLİĞİ

Türkiye’de sermaye piyasalarının öncü kuruluşları arasında yer alan Gedik Yatırım’da yeni Yönetim Kurulu Başkanı Onur Topaç oldu. Sermaye piyasalarında 31 yılı geride bırakan şirketin kuruluşundan bu yana Yönetim Kurulu Başkanlığını üstün başarıyla yürüten Erhan Topaç, görevini CEO Onur Topaç’a devretti. 1991 yılında sıfırdan başlayarak bugün ülkemizin en köklü ve lider yatırım kuruluşlarından biri haline geldiklerini söyleyen Erhan Topaç, Gedik Yatırım’ın dinamik, azimli ve tecrübeli yönetim kadrosu ile gelecek dönem hedeflerine kararlılıkla ilerleyeceğini ifade etti.

GEDİK YATIRIM’DA YÖNETİM KURULU BAŞKANI DEĞİŞİKLİĞİ
GEDİK YATIRIM’DA YÖNETİM KURULU BAŞKANI DEĞİŞİKLİĞİ Ekhaber
Bu içerik 240 kez okundu.

Türkiye’nin önde gelen yatırım kuruluşları arasında yer alan Gedik Yatırım’ın Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Topaç, görevini devretti.  Gerçekleşen genel kurulun ardından yönetim kurulunda alınan karar ve sembolik devir teslim töreni ile Erhan Topaç, Yönetim Kurulu Başkanlık görevini CEO Onur Topaç’a bıraktı. Sektörün deneyimli isimlerinden Erhan Topaç, 1991 yılında kuruluşundan beri Gedik Yatırım’ın Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyordu.

Sermaye piyasalarına adanmış bir ömür serüveni

Gedik Yatırım’ın hem kurucusu hem de ilk Yönetim Kurulu Başkanı olan Erhan Topaç, şunları söyledi: “Gedik Yatırım’ın 31 yıllık serüvenini daha iyi anlamak için öncelikle nasıl ve hangi şartlarda bu yolculuğa çıkmaya karar verdiğimize bakmak gerekiyor. Biz bu yolculuğa sermaye piyasasında güçlü bir oyuncu olma zorluğunun bilinciyle, mevcut yatırımcı tabanı olmadan, sıfırdan başladık. 31 yıl boyunca her koşulda kararlılıkla yolumuza devam ettik. Yatırım planlarımıza geri adım atmadan devam ederek bugünkü dayanıklı yapımızı oluşturduk. Sermaye piyasalarına adanmış bir hayatımız var. Bu süre içinde de on binlerce yatırımcıyı eğiterek ve yüzlerce kişiyi Gedik Yatırım mezunu olarak sektöre kazandırarak sermaye piyasalarına katkı vermeye devam ettik. Gedik Yatırım’ın sermaye piyasalarının her alanında lider olma vizyonuna ulaşma ve bayrağı daha yukarılara taşımak adına yeni Yönetim Kurulu Başkanı Onur Topaç’ın, büyük bir heyecan ve kararlılıkla bu görevi ifa edeceğine gönülden inanıyor, üst düzey yönetim kadromuz sektörün en deneyimli ve dinamik çalışanlarımızla birlikte vizyonumuza ulaştıracağına eminim.”

2017 sonundan bu yana şirketin CEO’luğunu yürüten Onur Topaç, yeni dönemde Gedik Yatırım’ın her alanda lider olma hedefiyle yoluna devam edeceğini vurguladı. Onur Topaç, “Sektörün yeni nesil yatırımcı kuruluşu Gedik Yatırım olarak gelenekselden gelen deneyimimizi inovasyonla harmanlayarak ilerliyoruz. Yatırımcıların yatırım faaliyetlerini destekleyebilecek, dijital yatırımcı deneyimini daha da iyileştirecek ve daha hızlı çözüm sunacak tüm teknolojik yeniliklere yatırım yaparak sürekli değişmeye ve gelişmeye devam edeceğiz. Kurucu Yönetim Kurulu Başkanımız Erhan Topaç’a vizyonu, emekleri ve sektöre kattığı değerler için çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Gedik Yatırım, Onur Topaç’ın CEO’luk döneminde kârını 14 kat artırdı

1991 yılında 45 bin TL özsermaye ile kurulan Gedik Yatırım, otuzuncu kuruluş yılını kutladığı 2021 yılı sonu itibarıyla 3,5 milyar TL aktif büyüklüğe ve 548 milyon TL öz sermaye seviyelerine erişti. Bünyesinde 160 binden fazla yatırımcının 17,7 milyar TL’nin üzerinde finansal varlığına ev sahipliği yapan şirket, Onur Topaç’ın CEO’luğu üstlenmesiyle birlikte teknolojik dönüşüme de odaklanarak son 5 senede kârını 14 kat, özsermayesini de 6 kat artırdı. Yine aynı dönem aralığında sektöründe en çok çalışanı olan Gedik Yatırım 430’dan fazla deneyimli çalışanı bulunuyor. 29 ilde toplam 44 şube ile hizmet veren şirket, sektörde en çok şubesi ve en çok çalışanı olan birinci kurumdur. 

Kurulduğu 1991 yılından 2011 yılı sonuna kadar toplam 23 pay halka arzında liderlik, 2 pay halka arzında ise eş liderlik rolünü üstlenen Gedik Yatırım, son 15 yılda ise 120’nin üzerinde halka arzda konsorsiyum üyesi olarak yer aldı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
404 File Not Found

404
File Not Found

�����������褦�Ȥ����ڡ����ϸ��Ĥ���ޤ���Ǥ�����

���Υ��顼�ϡ����ꤷ���ڡ��������Ĥ���ʤ��ä����Ȥ��̣���ޤ���

�ʲ��Τ褦�ʸ������ͤ����ޤ���

  • �����������褦�Ȥ����ե����뤬¸�ߤ��ʤ��ʥե���������ֲս����äƤ���ˡ�
  • URL���ɥ쥹���ְ�äƤ��롣