Emirates yolcuları Dubai Uluslararası Havalimanı Terminal 3’te bulunan benzersiz mobil Check-in Portları sayesinde artık daha az bekleyecek

Emirates yolcuları Dubai Uluslararası Havalimanı Terminal 3’te bulunan benzersiz mobil Check-in Portları sayesinde artık daha az bekleyecek
Emirates yolcuları Dubai Uluslararası Havalimanı Terminal 3’te bulunan benzersiz mobil Check-in Portları sayesinde artık daha az bekleyecek Ekhaber
Bu içerik 266 kez okundu.

Emirates, bütün yolcu temas noktalarında sürekli olarak yenilikçi çözümler sunarak yolcu deneyimini geliştirme taahhüdünün bir parçası olarak 25 mobil Check-in Portunu Dubai Uluslararası Havalimanı Terminal 3’te yolcularının kullanımına sunuyor. Bu mobil üniteler, Dubai Havalimanı terminalinin check-in alanlarına yerleştirilecek.

BAE’de geliştirilmiş olan Check-in Portlarında bulunan görevliler, yolcuların check-in işlemlerini yapmalarına, valizlerini tartmalarına ve etiketlemelerine yardımcı olacak ve biniş kartlarını verecek. Bagaj taşıma görevlileri etiketlenen valizleri her yolcunun bineceği uçağa taşıyan banda yerleştirecek. Bagajları tartmak için her Check-in Portuna takılı bir tartı bulunuyor. Ayrıca her istasyonda yolcuların sorularını yanıtlamak ve destek olmak için bir Emirates görevlisi bulunacak.

Economy, Business ve First Class için check-in yapan iki veya daha az bagajı olan yolcuların, bu hizmeti kullanmaya yönlendirilerek yoğun saatlerde yaşanan kuyrukların ve bekleme sürelerinin azaltılması hedefleniyor. 

Emirates Operasyon Direktörü Adel Al Redha yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İleri teknolojileri ve robotları, faaliyetlerimizde ve yolcu temas noktalarımızda kullanmaya devam edeceğiz. Hizmetlerimizi sürekli iyileştirerek yolcularımıza daha konforlu bir uçuş deneyimi sunmaya kararlıyız. En yeni hizmetimiz olan Check-in Portları da bu doğrultuda atılmış adımlardan biri. Yakın gelecekte başka alanlarda kullanıma sunmak üzere teknolojiye ve yapay zekaya dayalı başka girişimler üzerinde de çalışıyoruz. Süreçleri ve nihayetinde yolcu deneyimini geliştirmek için dijital platformları ve ileri teknolojiyi kullanma konusunda bizimle aynı vizyonu paylaşan ortaklarla çalıştığımız için şanslıyız.”

Emirates, aralıksız yenilik ve rakipsiz yolcu deneyimi sunma hedefi çerçevesinde tümüyle temassız bir havalimanı deneyimi sağlamak için paydaşlarıyla yakın iş birliği içinde çalışarak Dubai Uluslararası Havalimanı’nda entegre biyometrik yolu uygulamaya koymuştu. Dünyada bir ilk olan Akıllı Tünel pasaport kontrol uygulaması sayesinde, yolcular bir tünel içerisinde yürüyerek herhangi bir insan müdahalesi veya fiziksel pasaport mührü ihtiyacı olmadan yetkili makamların onayını alıp işlemlerini tamamlayabiliyorlar. 

Havayolu ayrıca, daha konforlu ve temassız bir havalimanı deneyimi için DXB’deki self check-in ve bagaj teslim kioskları gibi teknoloji odaklı diğer hizmetleri de uygulamaya koydu.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor