ÇOCUK BİSİKLETLERİ

ÇOCUK BİSİKLETLERİ
ÇOCUK BİSİKLETLERİ Ekhaber
Bu içerik 293 kez okundu.

Kron bisiklet firmamız tüm bisiklet seven kişilere olduğu gibi küçük çocuk bisikletçileri de unutmamış. Onlar için de özel olan bisiklet modelleri sunuyor. Kron bisiklet firmamız büyükler için göstermiş olduğu hassasiyeti çocuklar için de gösteriyor. Aynı kalite de pek çok farklı çocuk bisiklet modelleri üretiyor. Bu üretmiş olduğu bisikletlerde pek çok çocuğun sevmiş olduğu Spider Man, Frozen ve Cars gibi pek çok kahramana yer veriyor.

Sadece çocuğun yaşına uygun olan jant boyunu ve bisiklet tercihinde bulunmak doğru bir yöntem değildir. Doğru boy da olan bisiklet çocuk durduğunda ya da seleden indiğinde her iki ayağı da yere tam basması gerekir. Bunu belirlemek de olan tekerlek çapı değil kadro boy ve yapısı oluyor. Çoğunlukla aileler birkaç yıl daha binebilmeleri için büyük bisikletler tercih ediyorlar. Ancak bu yaptıkları büyük bir hatadır. Bu durum çocuklar açısından sürüş güçlüğü oluşturacaktır.

Kadro boyu seçimlerinde ilk bakılan özellik çocuk durduğunda ayaklarının yere rahat nüfuz etmesi ve selede yer alırken de gidonları yönlendirme yaparken zorluk yaşamıyor olmasıdır.

Çocuk bisikletleri frenleri çocuk tarafından kullanılabilecek bir yumuşaklıkta bulunması oldukça önemlidir. eğer frenler yeterinde yumuşak bir şekilde yapılmamışsa çocuğun el kasları da yeterince gelişmemiş ve kuvvetlenmemişse hareketli bisikleti durdurmaları zorluk oluşturacaktır.

Çocuk bisikletinin hafif özellikte olması kullanım açısından kolaylık sağlayacaktır. Ne kadar az aksesuar bulunursa bir bisiklet o derece hafif olacaktır. Amortisörlü ve çelik kadrolu olan bisikletler çocuklar açısından yük oluşturacaktır.

Kron bisiklet, bisiklet üretimlerini gerçekleştirirken tüm bu ayrıntılara dikkat ediyor. Çocuğunuz açısından en güvenilir ve en uygun bisiklete Kron bisiklet internet adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Jantlar ve Sahip Olduğu Yaş Aralıkları

14 jant boyu: 3 ila 5 yaş grubuna hitap etmekte olan bisikletlerdir. Boy olarak ise teorik ve genel olarak; 90 ila 105 cm boyunda olan çocuklar için tasarlanmıştır.

16 jant boyu: 4 ila 6 yaş grubuna hitap etmekte olan bisikletlerdir. Boy olarak ise 105 ila 120 cm’ye karşılık gelmektedir.

20 jant boyu: 6 ila 8 yaş gurubu için hitap etmekte olan bisikletlerdir. 120 ila 135 cm boylarına sahip çocuk kullanıcılar açısından ideal olan jant ebatıdır.

24 jant boyu: 135 ila 155 cm boyları arasında olup, 8 ila 12 yaş grubuna dahil olan çocuklar için ideal olan jant ebatıdır.

Kron Bisiklet Türkiye’de bisiklet üreten bir  Türk markasıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
404 File Not Found

404
File Not Found

�����������褦�Ȥ����ڡ����ϸ��Ĥ���ޤ���Ǥ�����

���Υ��顼�ϡ����ꤷ���ڡ��������Ĥ���ʤ��ä����Ȥ��̣���ޤ���

�ʲ��Τ褦�ʸ������ͤ����ޤ���

  • �����������褦�Ȥ����ե����뤬¸�ߤ��ʤ��ʥե���������ֲս����äƤ���ˡ�
  • URL���ɥ쥹���ְ�äƤ��롣