Meşrubat Dolabı Nedir?

Meşrubat dolabı içim kalitesi bakımından soğuk olarak tercih edilen çeşitli içeceklerin kolaylıkla saklanabilmesini sağlamaktadır.

Meşrubat Dolabı Nedir?
Meşrubat Dolabı Nedir? Ekhaber
Bu içerik 396 kez okundu.

Meşrubat dolabı içim kalitesi bakımından soğuk olarak tercih edilen çeşitli içeceklerin kolaylıkla saklanabilmesini sağlamaktadır. Bu dolapların üretim teknolojisi, cam ya da plastik türündeki şişelerin kimyasal özelliklerine tamamen uygun yapıdadır. Müşterilerin, özellikle yaz aylarında büyük bir artış meydana gelen soğuk içecek talepleri doğrultusunda bu üst düzey ürünler aracılığı ile karşılanması mümkündür.

Meşrubat dolapları ürün kapasitelerine ve boyutlarına göre birbirinden farklı seçeneklere ve özelliklere sahiptir. Kalite düzeyi yeterli donanımda olan bir soğutucu, farklı kalınlıklarda olan her türlü pet şişe ürünlerini  ve cam şişeli ürünleri aynı ölçüde soğuk tutabilmektedir.

Meşrubat Dolap Ayarları Kaç Derece Olmalıdır?

Muhafaza edilen ürünlerin ne kadar soğuk halde satılmak istendiğine göre farklılık gösterebilmektedir. Her işletmenin kendine uygun olarak belirlediği bazı farklı dolap dereceleri mevcut olabilir. Meşrubatları, suları ve benzeri içecekleri hep en soğuk şekilde satan işletmeler için meşrubat dolapları genel olarak 3 – 4° santigratta çalışmaktadır. Bununla birlikte, meşrubat dolaplarının düşük derecelerde çalıştırılması ile elektrik kullanımının artış göstereceğini unutmamak gerekmektedir.

Yani 3 ° santigrat ölçüsünde çalıştırılan bir soğutucu dolap ile 10 ° santigrat ölçüsünde çalıştırılan aynı türdeki bir başka dolaptan daha fazla elektrik tüketimi sağlar. Bu durumda soğutucu dolapların yaklaşık 5 – 8 ° santigrat ile çalıştırılmaları ideal ve doğru sayılabilmektedir. Meşrubat dolapları birbirinden farklı seçeneklere sahip olabilmektedir. Her işletmenin ihtiyacına göre şekillenen bu ürünler, aynı zamanda çeşitli özellik farklarıyla da birbirlerinden ayrılırlar. İşletmeniz için doğru tercihlerle alakalı bilgileri envoytec adresinden alabilmeniz mümkündür.

Meşrubat Dolabı Neden Soğutma Yapmaz?

Meşrubat dolaplarında, şişe dolaplarında, şarküteri dolaplarında ve Buzdolabında su kanalları mevcuttur. Bu su kanalları tıkandı ise böyle bir sorun meydana gelebilmektedir. Uzun süre buzdolabının açık kalmış olması buzdolabının soğutmama nedenleri arasında bulunur. Uzun süre elektriklerin gitmiş ve gelmemiş olması da soğutmayı engelleyen durumlar arasındadır.

Soğutucularda mekanik timerin arızalanmış olabilmesi, kartta meydana gelen arızalanmalar, rezidanslarda yanma, fandan kaynaklanan sorunlar, freon gazının kanallardan sızma ihtimali ciddi sorunlardır ve kendi başınıza çözmeniz mümkün değildir. Bu tür problemlerle karşılaştığınızda mutlaka bir uzmana veya teknik servise başvurmanız gerekmektedir. Kaliteli teknik destek hizmetleri ve bütün sorunlarınızla ilgili envoytec adresinden bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: https://envoytec.com/urun/nestor/

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
404 File Not Found

404
File Not Found

�����������褦�Ȥ����ڡ����ϸ��Ĥ���ޤ���Ǥ�����

���Υ��顼�ϡ����ꤷ���ڡ��������Ĥ���ʤ��ä����Ȥ��̣���ޤ���

�ʲ��Τ褦�ʸ������ͤ����ޤ���

  • �����������褦�Ȥ����ե����뤬¸�ߤ��ʤ��ʥե���������ֲս����äƤ���ˡ�
  • URL���ɥ쥹���ְ�äƤ��롣