Asfalt Nedir Nerelerde Tercih Ediliyor?

Asfalt Nedir Nerelerde Tercih Ediliyor?

Asfalt Nedir Nerelerde Tercih Ediliyor?
Asfalt Nedir Nerelerde Tercih Ediliyor? Ekhaber
Bu içerik 296 kez okundu.

Asfalt otopark yol havaalanı gibi alanlarda sıklıkla kullanan mineral agregalar ve bitümden oluşan karışık bir yol yapı malzemesi olarak bilinmektedir. Petrolün damıtılması ile elde edilmektedir. Özünde asfalt doğal bir üst yapı malzemesi olup petrol bazlı bir yol yapım malzemesidir. Yol yapım ve yol bakım malzemesi olarak kullanılan asfalt nispeten elastik bir yapı malzemesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ankara asfalt en iyi asfalt çalışmalarını sağlar.

Öyle ki üzerine binen yüklere karşı minimum çatlama deforme olma olasılığı gibi prensipler benimsenerek üretilmektedir. Çeşitlerine göre kullanım alanları değişmektedir. Örneğin soğuk asfalt genellikle otoyollarda kullanılmaktadır. Asfalt Firmaları Ankara sitesini ziyaret ederek tüm detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Asfaltın Özellikleri Nelerdir?

Geçmişten bugüne kadar sıkça kullanılmakta olan yol yapım malzemesi olan asfalt kendi içerisinde çok farklı ve avantaj sunan özelliklere sahiptir. Kaymaya karşı dayanıklı gözenekli yapısı sayesinde yüzeylerinde hızlıca su tahliyesi imkânı sağlar üzerinden yıllar geçse de deforme olma olasılığı çok düşüktür.

 Genel olarak asfaltın özelliklerini gelinecek olursam dayanıklılığı sürekliliği kaydırmazlığı sızdırmazlık İzolasyon işlenebilirlik ekonomiklik en temel özellikleri arasındadır. Bu temel özellikleri sayesinde de dünden bugüne sıkça kullanılmaktadır. Özellikle Türkiye'nin Yolları içerisinde%63'ü asfalttan oluşmaktadır. Bu alanlarda da genel olarak soğuk asfalt çeşidi kullanılmaktadır. Ankara asfalt firmaları en çok tercih edilen asfalt çalışmalarını yapmaktadır.

Soğuk Asfalt Nedir Nerelerde Tercih Edilir?

Soğuk asfalt yol üst yapılarında meydana gelen çukurların onarımında kullanılan hazır asfalt tamir malzemesi olarak bilinmektedir. Genellikle yama ve ek çalışmalar yapıldığında tercih edilen ve soğuk forumda saklanabilen bir asfalt çeşididir. Soğuk asfalt ismini de bu özelliğinden almıştır. Asfalt Firmaları Ankara sitesi takipte kalın detayları öğrenin.

Kaynak: https://asfaltfirmalariankara.com/soguk-asfalt/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor