Mini Kompresör

Mini Kompresör
Mini Kompresör Ekhaber
Bu içerik 309 kez okundu.

Kompresörler farklı alanlarda kullanılarak ihtiyaç duyulan enerjileri atmosferdeki havayı kullanarak üreten çok faydalı ve pratik ürünlerdir. Sahip oldukları özel teknoloji ve tasarım ile haznelerine depoladıkları havayı güçlü basınç ile sonraki adıma yönlendirip istenen enerjilerin oluşmasını sağlayabilirler. Mini kompresör ise standart kompresör modelleri ile aynı donanıma sahip olmalarına rağmen ebat olarak daha ufak olan modellerdir. Bu makineler çok farklı anlarda kullanılabilirler. Araba lastiklerinin şişirilmesinden petrol üretiminde gaz sıkıştırma işlemlerine kadar birçok farklı amaç için kullanılabilen kompresörler pres makinalarının çalışmasını sağlayabilirler. Sanayi alanında birçok farklı sektörde kullanıldıkları için çok önemli ve aynı zamanda çok faydalı ürünlerdir.

Bilindiği gibi güç üretebilmek için birçok farklı makine ve sistem kullanılabilir. Bu durum üretilmesi istenen gücün seviyesi ve aynı zamanda yapılacak işlerin büyüklüğüne bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bunlardan biri olan kompresörler genel olarak atmosferden aldıkları havayı içlerinde bulunan haznelere depolayan ve daha sonra ihtiyaç olan bölgeye yönlendiren makinelerdir. Çok farklı tasarımlar ile üretilen kompresörler bu sayede birçok işin kolaylaşmasını ve daha kısa zaman içinde tamamlanmasını sağlamaktadır. Özellikle insan gücüne gerek kalmaması ve kolay kolay arıza yapmaması sebebi ile yaygın olarak tercih edilmektedirler. Mini kompresör modelleri de her alanda rahat bir şekilde kullanılabildikleri için en çok kullanılan kompresör modellerinden biridir.

Vidalı Kompresör

En çok kullanılan ve en çok bilinen kompresör modellerinden biri olan vidalı kompresör modellerinin çalışma mantıkları diğerlerinden biraz farklıdır. Standart modellerde olduğu gibi basınçlı hava üretmek için piston kullanmak yerine birbirine geçmiş rotor çiftinin kullanıldığı pozitif yer değiştirmeli makinalardır. Rotorlar çoğu zaman bir mil üzerinde yer alan helisel loblardan meydana gelir. Rotorlardan biri erkek rotor olarak isimlendirilir. Her ne kadar çalışma mantıkları diğer kompresör modellerine göre daha farklı olsa da yine de çalışma amaçları aynıdır. Her kompresör basınçlı hava kullanarak enerji üretmek amacı ile tercih edilir. Aralarında tasarım farkı olabilse de yine de doğru kullanıldıkları takdirde tüm kompresörler aynı sonucu verebilirler.

Vidalı kompresör modelleri birçok farklı alanda kullanılabilir. Özellikle otomotiv sektörü, inşaat sektörü, atölyeler veya imalat sanayinin birçok farklı alanında bu makinelere rastlayabiliriz. Kullanıldıkları alanlarda büyük fayda sağlamaları sebebi ile kompresörler her zaman çok önemli olmuştur. Kullanıldıkları alanlarda işlerin ilerleyebilmesi için gerekli olan enerjilerin sağlanması ancak bu makinelerin doğru bir şekilde kullanılması ile mümkün olabilir. En büyük işletmelerden en küçük işletmelere kadar her türlü sanayi kuruluşunda farklı kompresörlere rastlayabiliriz. Hatta bazı işletmelerde kullanılan borular içinde mesajlaşma tesisatlarında da güçlü kompresörler kullanılır. Mini kompresör veya vidalı kompresör gibi farklı modeller hakkında detaylı bilgiler almak istediğinizde her zaman sanayiden.com olanaklarından faydalanabilir ve güvenilir satıcılar ile iletişime geçebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor