2023’te Letonya Vize Randevu Alma, Erteleme ve İptal Etme İşlemleri

2023’te Letonya Vize Randevu Alma, Erteleme ve İptal Etme İşlemleri
2023’te Letonya Vize Randevu Alma, Erteleme ve İptal Etme İşlemleri Ekhaber
Bu içerik 217 kez okundu.

Letonya vize randevusu, Letonya vize başvurusunda bulunacak kişilerin evrak teslimi, parmak izi verme ve vize harç ücretini ödeme işlemlerini gerçekleştirebilmeleri ve başvurularını tamamlayabilmeleri için önemli bir vize aşamasıdır. 

Başvurulacak vize türü fark etmeksizin tüm Letonya C tipi ve D tipi vize başvuruları için yetkili aracı kurum olan VFS Global'in resmi web sitesi üzerinden online olarak randevu alınabilmektedir. Randevu alma işlemine ek olarak Letonya vize randevusunu başka bir güne erteleme veya iptal etme işlemleri de yine VFS Global üzerinden online olarak yapılmaktadır.

2017-2022 yılları arasında danışmanlık hizmeti verdiği Letonya vize başvurusundan en yüksek onaylanma oranına sahip vize merkezi VZM Grup’un danışmanı Ebru Sönmez’e Letonya vize danışmanlık ve randevu işlemine dair tüm merak edilenleri sorduk.

Letonya Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Letonya vize randevusu, başvuru sahiplerinin kendileri için oluşturdukları VFS Global kullanıcı hesabı üzerinden alınır. VFS web sitesinden randevu alma seçeneğine tıklayarak gidilen online randevu ekranında, ilk olarak vize başvuru merkezi, vize kategorisi ve alt türü seçimleri yapılır. Sonraki sayfada başvuru sahibinin kişisel bilgileri ve pasaport bilgileri istenir, devam edildiğinde ise randevu tarihi ve saati belirlenir. Başvuru için ek hizmet alınıyorsa ilgili ücret ödenerek Letonya vize randevusu oluşturulur. Hiçbir ek hizmet almayan kişiler, Letonya vize randevusu oluşturmak için ücret talep edilmez.

Letonya vize başvurusu için Konsolosluk üzerinden randevu oluşturulamamaktadır.

Letonya vize randevu alma ekranının görseli aşağıda verilmiştir.

Letonya Vize Başvurusu için Randevu Yeri ve Saati Belirleme

Letonya vize başvuru merkezlerinin illere göre bir bölge ayrımı olmamasından dolayı, başvuru sahipleri ikamet illerinden bağımsız olarak herhangi bir Letonya vize merkezlerinden randevu alabilmektedir. Başvuru sahipleri kendilerine uygun buldukları bir tarih için vize randevu yerlerini ikamet adreslerinden bağımsız olarak seçebilmektedir.

Letonya vize randevu saati için ise başvuru merkezlerinin randevu saatleri baz alınmalıdır. Vize merkezlerinin randevuları genelde 08:30 ila 17:00 arasındadır ve bazı merkezlerde 12:00 ile 13:00 arasında öğle tatili arası verilmektedir. Randevu oluşturma işlemi içerisinden seçilen vize merkezi için uygun randevu saatleri belirtilmektedir.

Letonya Vizesi Randevu Tarihi Değiştirme

Letonya vize randevusunu başka bir tarihe veya saate ertelemek için VFS Global kullanıcı hesabının açılması ve randevu ekranından müsait olan başka bir gün ve saat seçilerek randevunun yeniden oluşturulması gerekmektedir.

Letonya Vize Başvuru Randevusu İptali

Letonya vize başvuru randevusunu iptal etmek için VFS Global kullanıcı hesabının açılması ve randevu ekranından iptal edilmek istenen Letonya vize randevusu seçilerek iptal işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Letonya Vize Başvuru Randevusuna Geç Kalınması

Letonya vize başvuru randevusuna 15 dakika önce gidilmesi gereklidir ve randevuya geç kalınarak randevunun kaçırılması halinde önceki randevudan 24 saat sonra yeni bir randevu alınması mümkündür.

Av. Ebru Sönme Kimdir?

Ebru sönmez 1992 yılında Ankarada’doğmuş 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamlamıştır, Ankara Barosuna kaydolarak 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başlamıştır. 2 yıla yakın süredir Vizem.net’te vize ve göçmenlik konusunda danışmanlık hizmeti vermekte ve bu alanda birçok makalenin hazırlayıcısı olmuştur.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
404 File Not Found

404
File Not Found

�����������褦�Ȥ����ڡ����ϸ��Ĥ���ޤ���Ǥ�����

���Υ��顼�ϡ����ꤷ���ڡ��������Ĥ���ʤ��ä����Ȥ��̣���ޤ���

�ʲ��Τ褦�ʸ������ͤ����ޤ���

  • �����������褦�Ȥ����ե����뤬¸�ߤ��ʤ��ʥե���������ֲս����äƤ���ˡ�
  • URL���ɥ쥹���ְ�äƤ��롣