Fan Ped Şartları

Green climate örtü altı tarımı için gerekli iklimi sağlamak için yapay sistemler kullanılmaktadır.

Fan Ped Şartları
Fan Ped Şartları Ekhaber
Bu içerik 228 kez okundu.

Green climate örtü altı tarımı için gerekli iklimi sağlamak için yapay sistemler kullanılmaktadır. Bu yöntem normal şartlarda çiftçiliğe göre biraz daha karmaşıktır. Bu karışıklıktan dolayı doğru sistemle sera içi nem ve sıcaklığın doğru dengelenmesi, dışarıdaki hava koşulları ile sera içindeki hava koşullarının doğru ayarlanması fan ped ile daha iyi sonuçlar alınabilir. Fan pedi yöntemi, yaz aylarında sera içindeki sıcaklık ve nemi dengeler. Yeşil İklim fan ped sistemleri ve sera yetiştirme Sistemleri amacına uygun, kaliteli ve hassas hizmet vermektedir.

Fan Ped Tarım Sistemi

Örtü altı tarımı, yaz aylarında seralarda nem ve sıcaklık oranını ayarlamak için doğal havalandırma, mekanik havalandırma ve fan ped  soğutmayı kullanarak bitki büyümesine uygun ortamın oluşmasına yardımcı olur. Özellikle yaz aylarında sera içi ve dışı arasındaki sıcaklık oranı yüksektir. Bu sıcaklık farkı, seralarda yetiştirilen bitkilerin gelişimi sırasında sorunlara neden olur.

Sera içerisinde bu sıcaklık ilişkisini eşitlemek ve bitkilerin istenilen yönde büyümesini sağlamak için ısıtma ve soğutma gereklidir. En yaygın kullanılan sistemlerden biri fan pedi soğutma sistemidir. Örtüaltında yetiştirilen ürünlerden daha verimli sonuç almak için soğutma uygulamasının doğru ve kaliteli yapılması gerekmektedir.

Fan Ped Hava Şartları

Belirli bir kuru termometre ve yaş termometre sıcaklığında bağıl nemin artması nedeniyle hava sıcaklığındaki azalmaya basitçe buharlaşmalı soğutma denir. Fiziksel olarak soğuma doğal olarak gerçekleşir. https://www.greenclimate.com.tr/menu/28/fan-pad-cooling-pad.html sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor