Soğuk Asfalt Özellikleri

Soğuk asfalt ya da bir diğer adıyla soğuk karışım özellikleri oldukça fazla olan bir asfalt türüdür.

Soğuk Asfalt Özellikleri
Soğuk Asfalt Özellikleri Ekhaber
Bu içerik 302 kez okundu.

Soğuk asfalt ya da bir diğer adıyla soğuk karışım özellikleri oldukça fazla olan bir asfalt türüdür. Genellikle kullanılan alanlarda en iyi performansın elde edilebilmesi açısından farklı asfalt türleri bulunur. Trafiğin yoğun olduğu alanlarda, hava şartları, çeşitli şekillerde olabilen tartıların ve araçların yarattığı basınca dayanıklı olacak şekilde asfalt seçiminin yapılması sağlıklı olur. Ayrıca farklı ağırlıklardaki araçların yaratmış olduğu basınca dayanıklı olabilmesi için yeterli sertliğe ulaşmış asfaltların kullanılması gerekir.  

Soğuk asfalt karışımlarının özellikleri 

  • MC soğuk asfalt  
  • UPM 
  • HMA 

Bu asfalt karışım türleri ile her yüzeye uygun sertlikte asfalt elde edilebilir. Detaylı bilgi için özelasfaltfirmaları sitesine bakabilirsiniz.

Ankara Asfalt Neden Kullanılır? 

Ankara asfalt denilen malzemenin yol onarımlarında ve tüm yüzeylerin iyileştirilmesinde kullanılma nedenleri arasında ilk olarak yolların katmanlar halinde olduğu ve bu katmanların her birinin onarılması altyapı çalışmalarına doğrudan etki eder. Yüzeylerde asfalt kaplamaların kullanılması hemen her bireyin rahatlıkla fayda görebileceği bir işlemdir.  

Asfalt kullanılmasının nedenleri şöyledir: 

  • Pürüzsüzlük  
  • Sürekli kaldırım  
  • Daha seri olarak projelerin tamamlanması  
  • Ekonomik, kolay uygulanabilir olması  

Asfalt kaplamalarının doğru şekilde uygulanması o alandaki projelerin tamamlanma sürecini kısaltmaktadır. Ankara asfalt firmaları kaplamaların yapılması trafiğin sorunsuz şekilde akmasını kolaylaştırır. Asfalt kaplama işlemleri genellikle geceleri veya hafta sonları gibi zamanlarda trafiğin daha az olduğu saatlerde uygulanabilir. Bu şekilde işlemden daha fazla yarar sağlanabilir. Özelasfaltfirmaları sitesiyle irtibata geçilebilir.  

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor