Sarı Lacivertli Ekip Lucas Moura Transferini Bitirme Konusunda Oldukça Israrcı…

Sarı Lacivertli Ekip Lucas Moura Transferini Bitirme Konusunda Oldukça Israrcı…
Sarı Lacivertli Ekip Lucas Moura Transferini Bitirme Konusunda Oldukça Israrcı… Ekhaber
Bu içerik 362 kez okundu.

 

Ara transfer döneminde ezeli rakiplerine göre oldukça sessiz kalan Fenerbahçe'de ara transfer sezonunu en az bir yıldız isim ile bitirmek için düğmeye basıldı. Kısa süre önce ülkemizde yaşanan ve 10 şehri yerle bir eden deprem faciası nedeniyle alınan özel izin sayesinde ara transfer dönemi 5 Mart tarihine kadar uzatıldı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Fenerbahçe ara transfer dönemindeki sessizliğini bozmak ve yıldız bir transfer duyurmak için çalışmalarını arttırdı. Sarı lacivertli ekip Lucas Moura transferini bitirme konusunda oldukça ısrarcı ve her an bu transfer açıklanabilir. Transfer sezonu kapanmadan önce yıldız bir isimle anlaşmak ve bunu duymak isteyen sarı lacivertli takım yıldız oyuncu adayı olarak Lucas Moura ismi üzerinde duruyor. Corinthias taraftarlarının üzerinde baskı kurmaya çalıştığı oyuncu için Fenerbahçe yapmış olduğu teklif miktarını yükselti.

 

Adı transfer dönemi için Türkiye Futbol Federasyonu deprem felaketini sebep göstererek transfer döneminin uzatılması için UEFA ile görüştü. Durum böyle olunca alınan izin nedeniyle kapanmış olan transfer sezonu 5 Mart tarihine kadar uzatıldı ve ara transfer dönemi 5 Mart'a kadar devam edecek. Sarı lacivertli ekip Lucas Moura joybet transferini bitirme konusunda oldukça ısrarcı… Fenerbahçe ve transfer etmek istediği Lucas Moura ile ilgili transfer gelişmelerini bu haberde bulabilirsiniz…

 

Lucas Moura İsmi Üzerine Yoğunlaştı

 

Hakim Ziyech ismi üzerinde çok duran ve yıldız oyuncuyu transfer etmek için çok çaba gösteren Fenerbahçe bir türlü yıldız oyuncuyu ikna edemeyince bu transfer ihtimali ortadan kalktı ve sarı lacivertli ekip başka bir süper yıldız ile anlaşmak için Lucas Moura ismi üzerine yoğunlaştı. Rotayı bu oyuncuya çeviren sarı lacivertli takım yaklaşık bir haftadır oyuncuyu transfer etmek için yoğun çaba harcıyor. Oyuncunun toplum ile olan sözleşmesi bu sezonun ardından sona erecek ve oyuncu bedelsiz bir şekilde serbest kalacak nokta Ayrıca oyuncunun şu anki Kulübü Tottenham tarafından oyuncuya yeni bir sözleşme teklifinin yapılmayacağı da belirtiliyor. Bu durum resmen yıldız oyuncunun Londra ekibi tarafından gözden çıkarıldığını gösteriyor. Fenerbahçe tarafından oyuncuyu transfer etmek için maksimum 1 milyon TL tutarımda bir bedel ödenebileceği sır lacivertli takım tarafından açık bir şekilde ifade edildi.

 

Tottenham Lucas Moura İle Sözleşme Yenilemeyecek

 

Yaşanan son gelişmelerin ardından Tottenham Lucas Moura ile sözleşme yenilemeyecek ve oyuncu sezon sonunda serbest kalacak. 30 yaşında olan yıldız için kulüple görüşmeler sürerken aynı zamanda oyuncu ile de anlaşma yapılıyor. Sarı laciverti takım yıldız oyuncu için yapmış olduğu teklifi biraz daha yükseltti. Böylece 30 yaşındaki yıldız oyuncu için 2.6 milyon euro olarak teklif edilen yıllık ödeme 3.2 milyon euro seviyesine yükseltildi. Bununla birlikte sözleşme teklifi yenilenmesine rağmen kontrat süresinde herhangi bir değişiklik yapılmadı. Oyuncu ile yapılacak sözleşme 1.5+1 yıllık olarak belirlendi. Fenerbahçe'nin teknik direktörü Jorge Jesus'un da transfer konusunda son kararını vermesi gerekiyor. Konu ile ilgili olarak Jorge Jesus tarafından oyuncuya onay verilmesi halinde Tottenham tarafından da transfer teklifinin kabul edilmesi bekleniyor.

 

Diğer taraftan oyuncunun futbol kariyerine başladığı Sao Paulo takımı da Lucas Moura için geri dönüş çağrısı yaptı. Sao Paulo taraftarları İngilizce ekibinden ayrılması halinde oyuncunun tekrar futbola başladı kulübe geri dönmesini istiyorlar. Sao Paulo ile futbol kariyerine başlayan oyuncu daha sonra Paris Saint Germain ile anlaşarak Avrupa kariyerine başlamıştı. Daha sonrasında Tottenham transferi gerçekleşen oyuncu Fenerbahçe ile anlaşmak üzere. Fenerbahçe'nin bu transferde bir adım önde olduğu ve her an transferi bitirebileceği konuşuluyor.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor