Rinoplasti İyileşme Süreci

Rinoplasti ve PRP gibi çeşitli prosedürler kadın ve erkeklerin daha iyi bir görünüme sahip olma yolunda sıklıkla başvurduğu yöntemlerdir.

Rinoplasti İyileşme Süreci
Rinoplasti İyileşme Süreci Ekhaber
Bu içerik 128 kez okundu.

Rinoplasti ve PRP gibi çeşitli prosedürler kadın ve erkeklerin daha iyi bir görünüme sahip olma yolunda sıklıkla başvurduğu yöntemlerdir. PRP İstanbul ilinde ve çevresinde yaşayan kişilerin en çok tercih ettiği prosedürlerden biri olup cilt gençleştirme, akne izi tedavisi, saç dökülmesi ve daha pek çok farklı fayda sağlayabilir. Rinoplasti İstanbul gibi metropollerin yanı sıra hemen her ilimizde en çok uygulanan estetik cerrahi prosedürlerinden biri olmaya devam etmektedir. Siz de PRP, rinoplasti ya da farklı alanlarda uzman aynı zamanda bulunduğunuz bölgeye uygun bir lokasyonda konumlanan doktorlara ulaşmak için Medyland online randevu platformundan faydalanabilirsiniz. Yorumları okuyup seçtiğiniz doktorlarla ilgili detaylı bilgi edinebilir ve randevu alabilirsiniz.

Rinoplasti olarak da bilinen burun estetiği hem açık hem kapalı yöntemle uygulanabilen bir estetik cerrahi prosedürdür. Açık ya da kapalı tekniğin uygulanacağına ilişkin karar yapılan değerlendirmelerden sonra hasta özelinde verilir. Her iki yöntemin de kendine göre bazı avantajları ve dezavantajları vardır. Ayrıca açık ve kapalı tekniğin kullanıldığı durumlar da farklıdır. Kapalı rinoplasti tekniğinin en önemli özelliği iyileşme süresinin daha kısa olmasıdır. Diğer yandan hem açık hem kapalı rinoplasti tekniğinde sağlıklı ve hızlı bir iyileşme süreci yaşanabilmesi için; hasta ameliyattan önce ve sonra doktorunun belirtmiş olduğu kurallara eksiksiz bir şekilde uymalıdır. Diğer önemli konu rinoplastinin alanında uzman ve deneyimli doktorlar tarafından hasta özelinde planlanması ve uygulanmasıdır.

Burun estetiği ameliyatları burundaki şekil bozukluklarını gidermek için yapıldığında estetik açıdan daha iyi bir görünüme erişilebildiği gibi hastanın nefes alma sorunlarının giderilmesi de sağlanabilir. Burun estetiği ameliyatından sonraki iyileşme süreci her hasta özelinde değişir. İyileşme sürecini etkileyen pek çok farklı faktör vardır. Burun estetiği ameliyatından sonraki 7 ila 10 gün içinde hastanın yüzündeki şişliklerin yaklaşık %90’ı geçmektedir. Bunun yanı sıra ameliyatın ardından oluşan morlukların azalması ya da tamamen kaybolması sonucu hastalar genellikle 7 gün içinde iş hayatlarına ve sosyal hayatlarına geri dönebilirler.

Rinoplasti Gözünüzü Korkutmasın

Rinoplasti ameliyatı ve sonrası genellikle ağrıya ve acıya neden olan bir süreç değildir. Ameliyatı izleyen erken dönemde kanla karışık bir akıntı görülmesi mümkün olsa da bu durum genellikle birkaç gün içinde kendiliğinden düzelir. Hastalar burun estetiğinden sonra burnu olası darbelere karşı titizlikle korumalıdır. Burun silinirken ve kıyafetler giyilip çıkarılırken dikkatli olunmalıdır.

Hastalar ameliyattan sonraki erken dönemde yüz bölgesini güneş ışınlarına doğrudan maruz bırakmamalıdır. Morlukların tamamen iyileşmesine kadar hastalar güneşten aktif olarak korunmaya özen göstermelidir. Yine burun estetiği ameliyatından sonraki ilk 4 gün boyunca uyurken ve dinlenirken başın yüksekte kalacağı bir pozisyon tercih edilmelidir. Rinoplasti sonrası en az 2 gün, on beşer dakikalık aralarla göz çevresine buz kompresi yapılmalıdır. Bu sayede morlukların ve şişliklerin azaltılması söz konusu olabilir.

Hastalar ameliyattan sonra katı, sıcak ve kuru yiyeceklerin yer almadığı bir beslenme programı uygulamalıdır. Sulu, soğuk, ılık, yumuşak ve çok fazla çiğnenmesi gerekmeyen gıdaların tüketilmesi iyileşme sürecinde önemlidir. Ayrıca gülme, bağırma, ağlama ve esneme gibi hareketler sırasında dikkatli olmak gerekir. Hastalar zorlayıcı hareketlerden ve aktivitelerden uzak durmalıdır. Ameliyattan sonra hastaların hafif yürüyüşler yapması önerilse de tempolu yürüyüşlere 2 haftadan ve ağır sporlara 3 haftadan önce başlanmamalıdır. Burun estetiği ameliyatı sırasında hastanın burnuna bir tampon yerleştirilmesi söz konusu olduysa tampon en geç iki gün içerisinde çıkarılır. Alçı ya da burun ateli olduğu durumlarda, bunların çıkarılması için genellikle 7 güne ihtiyaç duyulur.

İstediğiniz Görünümü Elde Etmek İçin Uzman Estetik Cerrahları Tercih Edin

Estetik açıdan son derece ön planda bir organ olan burnun şeklini değiştirmek için uygulanan burun estetiği ameliyatlarında, koku alma ve solunum fonksiyonlarını korumak birincil önceliktir. Burun estetiği ameliyatının hem estetik hem fonksiyonel açıdan başarılı olması ve hastanın ameliyat sonrası dönemde rahatça koku ve nefes alabilmesi için burundaki deviasyon, sinüzit ve alt konka hipertrofisi gibi fonksiyonel problemlere müdahale etmek mümkündür.

Burun ameliyatının her açıdan başarılı, estetik ve doğal sonuçlar vermesi için ameliyat, burun cerrahisi alanında uzman ve deneyimli doktorlar tarafından yapılmalıdır. Ayrıca estetik cerrah alanındaki gelişmeleri, cerrahi teknikleri ve teknolojileri yakından izlemelidir.

Burun estetiği cerrahisi kapsamında burundaki estetik problemin içeriğini, burnun dokusal özelliklerini, hastanın beklentilerini değerlendirmek; operasyon sırasında müdahale edilecek sinüzit, burun içi et büyümesi ya da burun içi eğiklik gibi rahatsızlıklar varsa bunları göz önünde bulundurup farklı cerrahi tekniklerden faydalanmak mümkündür.

Burun estetiği genellikle genel anestezi altında gerçekleştirilir. Prosedürün kapsamına ve hangi tekniğin tercih edildiğine bağlı olarak burun ameliyatının süresi 1.5 ila 2.5 saat arasında değişebilir. Daha önceden burun estetiği ameliyatı olan ve sekonder rinoplasti uygulanacak ya da ameliyat sırasında sinüslerine müdahalede bulunulacak olan hastalar ile kulaktan ya da kaburgadan kıkırdak parça alınması gereken durumlarda ameliyat süresi uzayabilir.

Rinoplasti İstanbul Medyland PRP İstanbul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Sel, travma sürecini uzattı! Şimdi hayal kırıklığı evresindeyiz…
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor
Şap hastalığı insanlarda ölümcül etkilere yol açmıyor